• Panorama miasta Białystok, widok z lotu ptaka, z lewej strony znajduje się Pałac Branickich na środku Katedra Białostocka Kościół Farny

Departament Komunikacji Społecznej

ul. Słonimska 1

15-950 Białystok

tel.: 85 879 79 79

opinia@um.bialystok.pl

Formularz kontaktowy

Wakacyjny Białystok w telewizji

Dodana: 26.07.2021 12:57

W miniony weekend widzowie w całej Polsce mogli zobaczyć najpiękniejsze miejsca Białegostoku i ludzi związanych z naszym miastem. W sobotę i niedzielę (24-25 lipca) program stacji TVN „Dzień Dobry Wakacje” nadawany był na żywo ze studia w Białymstoku. Wyjazdowe studio zostało ustawione w Ogrodzie Branickich.

Białostoczanie chętnie przyglądali się pracy ekipy „Dzień Dobry TVN”, która ze swoim wakacyjnym programem ulokowała się w ogrodach Pałacu Branickich. W sobotnim programie można było dowiedzieć się więcej między innymi o miejskich ścieżkach rowerowych, białostockich sportowcach i wrześniowym otwarciu Muzeum Pamięci Sybiru. Prowadzący – Małgorzata Ohme i Filip Chajzer – na telewizyjnych kanapach gościli np. aktorów Białostockiego Teatru Lalek. Z kolei na Rynku Kościuszki odbywało się gotowanie z Andrzejem Polanem.

–  Dzięki temu programowi cała Polska mogła zobaczyć, jak obecnie wygląda i rozwija się nasze miasto oraz jak wiele ma do zaoferowania mieszkańcom i turystom. To świetna promocja Białegostoku – powiedział zastępca prezydenta Rafał Rudnicki.

W niedzielę Białystok gościł Annę Kalczyńską, Dorotę Gardias i Andrzeja Sołtysika, którzy opowiadali między innymi o zielonym Białymstoku, rozmawiali z twórcą fantastycznych rowerów Adamem Zdanowiczem, siostrami Mancewicz oraz młodym wynalazcą Petrosem Psyllosem. Dorota Gardias z prognozą pogody odwiedziła np. ulicę Kilińskiego i instagramowy hit tego lata – instalację z kolorowych parasolek. Program zakończył występ zespołu Lady Pank, świętującego w tym roku 40-lecie istnienia.

Kamila Bogacewicz

Do góry