• Panorama miasta Białystok, widok z lotu ptaka, z lewej strony znajduje się Pałac Branickich na środku Katedra Białostocka Kościół Farny

Departament Komunikacji Społecznej

ul. Słonimska 1

15-950 Białystok

tel.: 85 879 79 79

opinia@um.bialystok.pl

Formularz kontaktowy

Wakacyjne przejażdżki „ogórkiem”

Dodana: 09.06.2017 13:51

W każdą niedzielę – od czerwca do sierpnia – białostoczanie mogą wybrać się na wakacyjne przejażdżki „ogórkiem”. Dzięki temu lepiej poznają miasto i jego historię. Najbliższy kurs – 11 czerwca.

Podróże zabytkowym autobusem, tzw. ogórkiem, z przewodnikiem Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego na stałe weszły do kalendarza letnich atrakcji Białegostoku. Takie wycieczki to dobra lekcja historii, świetna okazja do podróży w czasie i poznawania naszego miasta.

– Wycieczki cieszą się dużym zainteresowaniem zarówno mieszkańców, jak i osób odwiedzających Białystok. Dlatego też w tym roku zabytkowy „ogórek” wyruszył w trasę już w czerwcu. To o miesiąc wcześniej niż w latach poprzednich – powiedział zastępca prezydenta Rafał Rudnicki.

Przejażdżki zabytkowym autobusem marki Jelcz organizowane są w każdą niedzielę (do 27 sierpnia). To szansa na zwiedzenie Białegostoku i wysłuchanie opowieści przewodników PTTK. Podobnie jak w poprzednich latach, odjazdy bezpłatnego autobusu odbywają się o godz. 11.00 i 12.00 z przystanku przy Pałacu Branickich (Plac Jana Pawła II).

Organizatorami wakacyjnych kursów zabytkowym autobusem są Miasto Białystok oraz Regionalny Oddział PTTK w Białymstoku.

Kamila Busłowska

Plakat Wakacyjne przejażdżki ogórkiem

Do góry