• Panorama miasta Białystok, widok z lotu ptaka, z lewej strony znajduje się Pałac Branickich na środku Katedra Białostocka Kościół Farny

Departament Komunikacji Społecznej

ul. Słonimska 1

15-950 Białystok

tel.: 85 879 79 79

opinia@um.bialystok.pl

Formularz kontaktowy

Wakacyjna oferta placówek kultury

Dodana: 16.07.2020 13:05

Miejskie instytucje kultury przygotowały ciekawą ofertę na wakacje dla białostoczan i turystów. Warsztaty, wystawy, spacery historyczne, koncerty i kino plenerowe to szansa na interesujące spędzenie czasu w Białymstoku.

Wakacje w mieście nie muszą być nudne. W czasie wolnym od zajęć szkolnych, podczas urlopu można m.in. wybrać się do jednostek kultury i uczestniczyć w organizowanych przez nie akcjach. Ze względu na epidemię koronawirusa warto też zapoznać się z sanitarnymi wytycznymi placówek.

Mieszkańcy i turyści mogą skorzystać m.in. z oferty Białostockiego Ośrodka Kultury (wystawy, akcja „Lato 2020”, koncerty i kino plenerowe, katedralne koncerty organowe) czy Muzeum Wojska w Białymstoku (warsztaty rodzinne, wystawy czasowe, spacery historyczne). Galeria Arsenał i Galeria im. Sleńdzińskich przygotowały warsztaty artystyczne i ekspozycje. Na wystawy zapraszają także Dom Kultury „Śródmieście” i Białostocki Teatr Lalek. Szczegółowe informacje o ofercie kulturalnej są dostępne w załączniku.  

Osoby, które chcą lepiej poznać Białystok, mogą także wybrać się na bezpłatne spacery z przewodnikami PTTK czy przejażdżkę zabytkowymi autobusami. Informacje o turystycznych atrakcjach znajdują się w artykule „Wakacje w Białymstoku”.

Kamila Bogacewicz  

Oferta instytucji kultury na lato

rozmiar: 319,37 KB PDF pobierz

Oferta instytucji kultury na lato (do odczytu)

rozmiar: 25,18 KB DOCX pobierz
Do góry