• Panorama miasta Białystok, widok z lotu ptaka, z lewej strony znajduje się Pałac Branickich na środku Katedra Białostocka Kościół Farny

Departament Komunikacji Społecznej

ul. Słonimska 1

15-950 Białystok

tel.: 85 879 79 79

opinia@um.bialystok.pl

Formularz kontaktowy

Wakacje z „ogórkiem”

Dodana: 26.07.2017 12:37

Białystok zza szyb „ogórka” – to atrakcja, która cieszy się niezmiennym powodzeniem. Jeśli ktoś nie spróbował, ma jeszcze szansę. W ten nietypowy sposób można lepiej poznać Białystok i jego historię.

Podróże zabytkowym autobusem, tzw. ogórkiem, z przewodnikiem Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego na stałe weszły do kalendarza letnich atrakcji Białegostoku.

– Te wycieczki cieszą się dużym zainteresowaniem zarówno mieszkańców, jak i turystów odwiedzających nasze miasto. Dlatego w tym roku zabytkowy „ogórek” wyruszył w trasę już w czerwcu, o miesiąc wcześniej niż w latach poprzednich – powiedział zastępca prezydenta Rafał Rudnicki.

W każdą niedzielę, do 27 sierpnia, można będzie wybrać się na przejażdżkę zabytkowym autobusem marki Jelcz i zwiedzić Białystok słuchając opowieści przewodników PTTK. Podobnie jak w poprzednich latach, odjazdy bezpłatnego autobusu odbywają się o godz. 11.00 i 12.00 z przystanku przy Pałacu Branickich (Plac Jana Pawła II).

Takie wycieczki z przewodnikiem to dobra lekcja historii, świetna okazja do podróży w czasie i poznawania naszego miasta. Pierwsze autobusy Jelcz Mex trafiły do Białegostoku ponad pięćdziesiąt lat temu. Z powodu wyglądu zwano je potocznie ogórkami.

Organizatorami wakacyjnych kursów zabytkowym autobusem są Miasto Białystok oraz Regionalny Oddział PTTK w Białymstoku.

Anna Kowalska

Plakat Wakacjyjne kursy ogórkiem

Do góry