Facebook icon
  • 200521 pano-1.jpg

W sobotę do urzędu

Dodana: 27.11.2019 13:16

Kategorie: Aktualności Urząd

W najbliższą sobotę, 30 listopada, mieszkańcy Białegostoku mogą załatwić swoje sprawy w Urzędzie Miejskim przy ul. J.K. Branickiego. To będzie jedenasta w tym roku otwarta sobota w urzędzie.

Do dyspozycji mieszkańców będzie Departament Obsługi Mieszkańców oraz Urząd Stanu Cywilnego przy ul. J. K. Branickiego 3/5. Zostaną otwarte o godz. 8.00, a zamknięte o 12.00. W tym samym czasie działać też będzie miejska infolinia (nr tel. 85 879 79 79). Można będzie załatwić sprawy z następujących zakresów: dowody osobiste, rejestracja pojazdów, prawo jazdy, ewidencja ludności, CEIDG, zezwolenia na alkohol, transport drogowy, TAXI, Urząd Stanu Cywilnego.

W otwarte soboty białostoczanie przyjeżdżają najczęściej do referatu rejestracji pojazdów oraz referatu dowodów osobistych i spraw wojskowych. W tym pierwszym załatwiają sprawy związane m.in. z rejestracją samochodów i wymianą dokumentów. W drugim – składają wnioski o wydanie dowodu osobistego i odbierają gotowy dokument. Z kolei do USC mieszkańcy zgłaszają się, aby otrzymać akt zgonu, odwiedzić stanowiska związane z zawieraniem małżeństw czy archiwum.

Kolejna otwarta sobota przy ul. J. K. Branickiego 3/5 odbędzie się w przyszłym miesiącu – 14 grudnia. Przypominamy też, że mieszkańcy, którzy mają profil zaufany lub kwalifikowany podpis elektroniczny, mogą złożyć wniosek (np. o dowód osobisty, odpis z rejestru stanu cywilnego) lub zawiadomić o zbyciu pojazdu przez internet.

Kamila Bogacewicz

Do góry