Facebook icon
  • Panorama miasta Białystok, widok z lotu ptaka, z lewej strony znajduje się Pałac Branickich na środku Katedra Białostocka Kościół Farny

Uroczystość w CKU

Dodana: 31.05.2021 15:52

Centrum Kształcenia Ustawicznego w Białymstoku od dziś (31 maja) ma sztandar. Patronem placówki jest Henryk Sienkiewicz.

Społeczność Centrum Kształcenia Ustawicznego miała dziś swoje święto. W trakcie spotkania uroczyście nadano placówce imię Henryka Sienkiewicza i przekazano sztandar. Nie zabrakło wystąpień zaproszonych gości oraz koncertu chóru Białostockiej Akademii Rodziny. W uroczystości wzięli udział m.in. przedsiębiorcy, z którymi CKU współpracuje i którzy zostali fundatorami sztandaru.

– Mamy dziś podwójną uroczystość. Całemu zespołowi i pani dyrektor składam wielkie gratulacje. Życzę Państwu kolejnych udanych przedsięwzięć i dalszych sukcesów – powiedział prezydent Tadeusz Truskolaski.

Wcześniej (30 i 31 maja) odbyły się msze w intencji społeczności Centrum Kształcenia Ustawicznego – w kościele Świętej Rodziny oraz w Cerkwi Świętego Mikołaja Cudotwórcy.

Centrum Kształcenia Ustawicznego w Białymstoku działa od 21 marca 2005 r. Jest organizatorem odpłatnych oraz nieodpłatnych kursów zawodowych, komputerowych, przygotowujących do egzaminów maturalnych. Swoją ofertę kieruje do osób dorosłych, które chcą zdobyć nowe uprawnienia czy podwyższyć swoje kwalifikacje. Informacje o ofercie są dostępne na stronie CKU.

Kamila Bogacewicz

Do góry