Facebook icon
  • Panorama miasta Białystok, widok z lotu ptaka, z lewej strony znajduje się Pałac Branickich na środku Katedra Białostocka Kościół Farny

Departament Komunikacji Społecznej

ul. Słonimska 1

15-950 Białystok

tel.: 85 879 79 79

opinia@um.bialystok.pl

Formularz kontaktowy

Up To Date Festival

Dodana: 05.08.2020 12:13

Up To Date Festival odbędzie się w Białymstoku w dniach 3-6 września. W tym roku formuła festiwalu, z uwagi na ogłoszony stan epidemii, będzie zmieniona. Koncerty będą realizowane za pomocą transmisji online w sieci internetowej. Fizyczny udział w tegorocznym Up To Date Festivalu będzie wiązał się z koniecznością stosowania się do restrykcyjnego pod względem sanitarnym regulaminu.

Podczas Up To Date Festival prezentowane są różne gatunki muzyki elektronicznej i basowej, zaczynając od ambitnego rapu, przez muzykę techno, na ambiencie i współczesnej klasyce kończąc. Festiwal jest tworzony przez lokalnych aktywistów. Miasto Białystok od początku istnienia tego wydarzenia wspiera finansowo jego organizację. W tym roku dotacja wyniesie 500 tys. zł.

Po raz pierwszy festiwal został zorganizowany w 2010 roku i przez pierwsze lata odbywał się w kompleksie powojskowych magazynów przy ul. Węglowej 8 w Białymstoku. Od 2016 roku festiwal odbywa się w podziemnym parkingu Stadionu Miejskiego w Białystoku, przy ul. Słonecznej. Część koncertów z nurtu ambient ma miejsce w Auli Magna Pałacu Branickich oraz w Sali Kameralnej Opery i Filharmonii Podlaskiej przy ul. Odeskiej 1.– Zależało nam na tym, aby ta impreza mogła się rozwijać, dlatego została wpisana do Programu Wydarzeń Kluczowych – powiedział zastępca prezydenta Białegostoku Rafał Rudnicki. – W tym roku festiwal odbędzie się po raz jedenasty i ma on już wielu fanów wśród naszych mieszkańców.

Na podstawie „Programu polityki kulturalnej Miasta Białystok na lata 2018-2022 plus” Up to Date wybrano jako imprezę kluczową w ramach Programu Wydarzeń Kluczowych, zapisanych jako jedno z zadań strategicznych PPK2018. Ideą programu jest ułatwienie rozwoju dużych wydarzeń kulturalnych organizowanych przez białostockich twórców. Od 2020 roku Up To Date stał się jednym z wydarzeń kluczowych organizowanych przez organizacje pozarządowe. W tym roku koncerty będą transmitowane w sieci internetowej,  możliwy będzie też udział publiczności podczas wydarzeń. Trzeba będzie jednak zastosować się do obostrzeń sanitarnych. Szczegółowe informacje o festiwalu i regulamin są dostępne na stronie www.uptodate.pl.

Anna Kowalska

Do góry