Facebook icon
  • Panorama miasta Białystok, widok z lotu ptaka, z lewej strony znajduje się Pałac Branickich na środku Katedra Białostocka Kościół Farny

Departament Komunikacji Społecznej

ul. Słonimska 1

15-950 Białystok

tel.: 85 879 79 79

opinia@um.bialystok.pl

Formularz kontaktowy

Up To Date Festival 2015 w Białymstoku

Dodana: 03.09.2015 15:30

W piątek (04.09.) zapraszamy na Węglową, gdzie rozpocznie się największy w Polsce dwudniowy Festiwal muzyki elektronicznej

Podczas tegorocznej, już szóstej edycji Festiwalu, w ciągu dwóch dni (04-05.09.), na trzech muzycznych scenach wystąpi kilkudziesięciu polskich, jak i zagranicznych artystów. Wzorem lat ubiegłych Festiwal niewątpliwie zgromadzi kilkutysięczną grupę odbiorców ambitnej muzyki elektronicznej oraz niebanalnego hip-hopu.

W tym roku festiwalowe sceny zostały ulokowane w dwóch, ważnych dla lokalnej społeczności, miejscach. Pierwsza z nich to białostocka Węglówka, druga to Opera i Filharmonia Podlaska Europejskie Centrum Sztuki w Białymstoku.

Na terenie Węglówki pojawią się dwie sceny:

  • Scena Technosoul z poszukującymi nowych motywów i inspiracji odmianami techno i elektro, na której wystąpią m.in. Visonia Live z Chile, Reckonwrong z Holandii i Ulwhednar Live ze Szwecji oraz artyści z Wielkiej Brytanii, Szwecji i Hiszpanii. Nie zabraknie również przedstawicieli polskiego nurtu techno. Publiczność będzie także świadkiem pięciu premierowych wystąpień w Polsce. Występom będą towarzyszyć przygotowane przez Osmo Nadira wizualizacje.
  • Scena beats poświęcona została nowoczesnej, tanecznej muzyce basowej oraz ambitnemu rapowi.

Opera i Filharmonia Podlaska to drugie miejsce, stanowiące dowód i wyraz możliwości współpracy pomiędzy różnymi środowiskami muzycznymi. To właśnie tam ulokowana została trzecia scena festiwalowa:

  • Centralny Salon Ambientu na której wystąpią artyści z Norwegii, Kanady i USA ze swoimi premierowymi projektami.

Festiwal Up To Date jest dofinansowany z budżetu Miasta. Prezentuje on nowe trendy we współczesnej muzyce elektronicznej i hip-hopie, łącząc je z elementami kultury wysokiej, takiej jak muzyka symfoniczna, angażujący przy tym polskich, jak i zagranicznych twórców i artystów. Up To Date to platforma łącząca muzykę z innymi dziedzinami sztuki. Prezentuje różnorodną twórczość muzyczną z elementami sztuk wizualnych w bogatym kontekście kultury polskiej i światowej, lokując wydarzenie na ważnym historycznie terenie wywózek Polaków na Wschód. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.uptodate.pl.

Plakat informujący o festiwalu Up To Date

Do góry