• Panorama miasta Białystok, widok z lotu ptaka, z lewej strony znajduje się Pałac Branickich na środku Katedra Białostocka Kościół Farny

Departament Komunikacji Społecznej

ul. Słonimska 1

15-950 Białystok

tel.: 85 879 79 79

opinia@um.bialystok.pl

Formularz kontaktowy

UKS Dojlidy u progu sezonu

Dodana: 05.09.2022 15:05

Rozpoczynają się rozgrywki Lotto Superligi tenisa stołowego. Zawodnicy UKS Dojlidy swój pierwszy mecz rozegrają w najbliższy piątek (9 września). Miasto Białystok w sezonie 2022/2023 zostało sponsorem tytularnym zespołu.

Przed nami kolejna odsłona Lotto Superligi tenisa stołowego. To jedna z najsilniejszych w Europie lig tej dyscypliny. W rozgrywkach wezmą udział zawodnicy UKS Dojlidy Białystok – również nowi, którzy niedawno wzmocnili zespół – Tomasz Lewandowski, Daniel Górak i Sun Shiyu. Celem drużyny będzie walka o to, by dalej reprezentować miasto i region w najwyższej klasie rozgrywkowej. W perspektywie jest nadzieja na medal mistrzostw Polski (w poprzednim sezonie zespół mężczyzn był czwarty w Lotto Superlidze).

– Jesteśmy dumni z dotychczasowych osiągnięć naszej drużyny tenisa stołowego i konsekwentnie wspieramy jej działania. Trzymamy kciuki za sukces klubu w tym sezonie – powiedział zastępca prezydenta Białegostoku Rafał Rudnicki.

Białystok jest sponsorem tytularnym drużyny w sezonie 2022/2023. Miasto od lat wspiera klub finansowo. W 2022 roku jest to wsparcie obu sekcji klubowych (kajakarstwa i tenisa stołowego) o łącznej wysokości 722 tys. zł (w tym 250 tys. zł na promocję Miasta poprzez udział zespołu w najwyższej klasie rozgrywkowej w tenisie stołowym mężczyzn).

Pierwszy mecz sezonu odbędzie się w najbliższy piątek, 9 września, o godz. 18.00 w hali przy ul. ks. St. Suchowolca 26 w Zespole Szkół Rolniczych. UKS Dojlidy podejmie przed własną publicznością Petralanę TTS Polonia Bytom.

Agnieszka Błachowska

Do góry