• Panorama miasta Białystok, widok z lotu ptaka, z lewej strony znajduje się Pałac Branickich na środku Katedra Białostocka Kościół Farny

Departament Komunikacji Społecznej

ul. Słonimska 1

15-950 Białystok

tel.: 85 879 79 79

opinia@um.bialystok.pl

Formularz kontaktowy

Triathlon na Dojlidach

Dodana: 19.08.2022 12:55

Wodna przeprawa, później jazda na rowerze, a na koniec – bieganie. Z takimi wyzwaniami zmierzą się uczestnicy zawodów Elemental Tri Series. W niedzielę, 21 sierpnia, Ośrodek Sportów Wodnych „Dojlidy” i ulice Białegostoku ponownie staną się miejscem Mistrzostw Polski w triathlonie. W związku z tym białostoczan czekają zmiany w organizacji ruchu.

Na plaży miejskiej Dojlidy będzie można zobaczyć w akcji zawodników, którzy wystartują na różnych dystansach. Białostockie zawody będą finałem prestiżowego cyklu Elemental Tri Series, który w 2022 roku gościł już w takich miastach jak Olsztyn, Rzeszów i Kraków-Niepołomice. To impreza dla amatorów i wyczynowców, na których czeka niemałe wyzwanie. W ramach wydarzenia odbędą się mistrzostwa Polski w triathlonie, paratriathlonie oraz aquabike, Puchar Polski oraz Turniej Nadziei Olimpijskich, w którym wystartuje młodzież z krajów tzw. grupy wyszehradzkiej. W programie są także zawody biegowe i pływackie dla dzieci. Na startach spodziewanych jest łącznie ponad 400 osób. Starty uczestników odbywać się będą na plaży. Zawodnicy pływać będą w zalewie Dojlidy, zaś trasa kolarska zostanie poprowadzona ulicami miasta. Etap biegowy przebiegać będzie wzdłuż ulicy Plażowej. Szczegóły dotyczące tego wydarzenia są dostępne na stronie Białostockiego Ośrodka Sportów Wodnych.

W związku z organizacją tej imprezy 21 sierpnia wystąpią zamknięcia następujących ulic:

w godzinach od 6.00 do 19.00

  • ul. Plażowa – całkowite zamknięcie na odcinku od ul. Poziomej do ul. Ks. S. Suchowolca,

w godzinach od 6.00 do 18.30

  • ul. J. Kuronia – zamknięcie lewej jezdni na odcinku od skrzyżowania z ul. Ks. St. Suchowolca do skrzyżowania z ul. A. Mickiewicza (na prawej jezdni ruch będzie odbywać się w dwóch kierunkach),
  • ul. A. Mickiewicza – całkowite zamknięcie lewej jezdni na odcinku od ul. J. Kuronia do ul. F. Karpińskiego (na prawej jezdni ruch będzie odbywać się w dwóch kierunkach),
  • ul. Św. Proroka Eliasza – całkowite zamknięcie.

Ponadto nastąpi ograniczenie ruchu drogowego na skrzyżowaniu ul. Plażowej, ul. Ks. S. Suchowolca i ul. J. Kuronia (wstrzymywanie ruchu na czas przekraczania skrzyżowania przez zawodników).

W czasie trwania imprezy zmianie ulegną też trasy linii, które jeżdżą wymienionymi ulicami.  

Autobusy linii 15 (w godz. 6.00–19.00):

  • w obu kierunkach będą kursować ulicami: J.K. Branickiego – Nowowarszawska – Dojlidy Fabryczne – Ks. St. Suchowolca – Zabłudowska – Stoczni Gdańskiej – DOJLIDY GÓRNE/PĘTLA – Dojlidy Górne – HALICKA.

Autobusy linii 17 (w godz. 6.00–19.00):

  • będą kursować ulicami: Baranowicka – Sowlańska – POZIOMA – Plażowa – Baranowicka i dalej stałą trasą. Przystankiem końcowym i początkowym będzie przystanek tymczasowy ustawiony na ul. Poziomej, za skrzyżowaniem z ul. Sowlańską.

Autobusy linii 19 (w godz. 6.00–18.30):

  • w kierunku Szpitala Zakaźnego będą kursować ulicami: A. Mickiewicza – Wiewiórcza – SZPITAL ZAKAŹNY.

Trasa w kierunku ulicy Gajowej nie ulegnie zmianie. Na trasach objazdu obowiązują istniejące przystanki.

Opracowanie: Anna Kowalska

Plakat: 21 sierpnia 2022 ZALEW DOJLIDY START 8:00 Mistrzowski Triathlon w Białymstoku

Do góry