Facebook icon
  • Rynek Kościuszki w Białymstoku

Test Wiedzy o Historii Białegostoku

Dodana: 18.02.2020 13:29

W środę (19 lutego) od godz. 8.00 wszyscy chętni będą mogli wziąć udział w internetowym Teście Wiedzy o Historii Białegostoku. Quiz zostanie udostępniony na stronie Muzeum Wojska w Białymstoku. Tego dnia będziemy świętować 101. rocznicę odzyskania przez Białystok niepodległości.

– Mieszkańców i sympatyków naszego miasta zachęcamy do udziału w quizie o historii Białegostoku. To okazja do sprawdzenia swojej wiedzy i lepszego poznania stolicy Podlasia – powiedział zastępca prezydenta Rafał Rudnicki. – To także możliwość upamiętnienia rocznicy wyzwolenia miasta spod zaborców i okupacji z 1919 roku.

Tegoroczny test ma charakter internetowego quizu wiedzy, z którym może zmierzyć się każdy chętny. Test składa się z 30 pytań o charakterze zamkniętym i jest zróżnicowany pod względem stopnia trudności. Nagrodą jest pamiątkowy certyfikat, który będzie można wydrukować po przejściu przez wszystkie zagadnienia. W środę (19 lutego) od godz. 8.00 warto zajrzeć na stronę: www.mwb.com.pl/test_wiedzy.

Muzeum Wojska, poza testem wiedzy, przygotowało także spacer historyczny „Pierwsze dni wolnego miasta”. Razem z muzealnym przewodnikiem uczestnicy odwiedzą centrum Białegostoku, uwagę poświęcając miejscom związanym z wydarzeniami roku 1919. Zbiórka: 19 lutego o godz. 13.00, przed budynkiem Muzeum Wojska w Białymstoku (ul. J. Kilińskiego 7). Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Kamila Bogacewicz

Do góry