Facebook icon
  • Panorama miasta Białystok, widok z lotu ptaka, z lewej strony znajduje się Pałac Branickich na środku Katedra Białostocka Kościół Farny

Departament Komunikacji Społecznej

ul. Słonimska 1

15-950 Białystok

tel.: 85 879 79 79

opinia@um.bialystok.pl

Formularz kontaktowy

Taneczne pożegnanie lata za nami

Dodana: 30.08.2021 11:55

W niedzielę, 29 sierpnia, białostoczanie tłumnie przyszli pod parasolki na ulicę Kilińskiego i bawili się na miejskiej potańcówce. W ten sposób, tanecznym krokiem, miasto pożegnało wakacje 2021.

Na ulicy Kilińskiego została zorganizowana miejska potańcówka. Taneczna zabawa rozpoczęła się o godz. 18.00, a ostatnie pary zeszły z parkietu pod parasolkami o 21.30. Wystąpiła Live Orkiestra. W repertuarze znalazły się piosenki popowe, rockowe, z dwudziestolecia międzywojennego. Uczestnicy zabawy otrzymali od zastępcy prezydenta Białegostoku Rafała Rudnickiego słodkie niespodzianki.

– Dziękujemy wszystkim, którzy przyszli pod parasolki, żeby potańczyć i pożegnać lato. Widząc tak wielu białostoczan i turystów, którzy chcą wspólnie się bawić, mogę zapewnić, że to na pewno nie ostatnia miejska potańcówka pod chmurką organizowana przez Miasto – powiedział Rafał Rudnicki.

Niedzielna potańcówka odbyła się na ulicy Kilińskiego, którą zdobi podświetlana instalacja, składająca się z 450 kolorowych parasolek na specjalnie przygotowanych konstrukcjach. Letnia dekoracja ulicy Kilińskiego będzie cieszyć białostoczan i turystów do końca wakacji.

Poprzednia potańcówka odbyła się 27 czerwca w Ogrodzie Branickich, w ramach Dni Miasta Białegostoku.  

Agnieszka Błachowska

Do góry