Facebook icon
  • Panorama miasta Białystok, widok z lotu ptaka, z lewej strony znajduje się Pałac Branickich na środku Katedra Białostocka Kościół Farny

Sześć lat Karty Aktywnego Seniora

Dodana: 01.06.2021 11:46

Do Karty Aktywnego Seniora przystąpiło już 16 852 białostoczan. Program oferujący zniżki i ulgi dla seniorów działa w naszym mieście dokładnie sześć lat. Został wprowadzony 1 czerwca 2015 roku.

Do programu może przystąpić każdy, kto ma skończone 60 lat i mieszka w Białymstoku. Karta Aktywnego Seniora wydawana jest bezpłatnie i bezterminowo.

Program oferuje szereg korzyści:

  • 50% zniżki od obowiązujących cen karnetów lub biletów jednorazowych na obiekty Białostockiego Ośrodka Sportu i Rekreacji (Ośrodek Sportów Wodnych „Dojlidy”, Stadion Lekkoatletyczny, pływalnie – Kameralna, Sportowa, Rodzinna, lodowisko),
  • 50% zniżki od obowiązujących cen biletów na wydarzenia organizowane przez miejskie jednostki kultury (Białostocki Ośrodek Kultury, Białostocki Teatr Lalek, Galeria Arsenał, Galeria im. Sleńdzińskich, Muzeum Wojska, Muzeum Pamięci Sybiru, Centrum L. Zamenhofa, Dom Kultury „Śródmieście”),
  • ulgi, rabaty i upusty oferowane przez partnerów programu (obecnie jest to 49 partnerów),
  • udział w programach polityki zdrowotnej i wczesnego wykrywania chorób wieku senioralnego.

Wszystkie informacje na temat Karty Aktywnego Seniora, w tym lista partnerów programu, są dostępne na stronie internetowej.

– Sądzę, że karta zachęca naszych mieszkańców do aktywności kulturalnej i sportowej. Świadczy o tym liczba osób, które w ciągu tych sześciu lat skorzystały z możliwości przystąpienia do programu – mówi prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski.

Aby przystąpić do programu Karta Aktywnego Seniora, wystarczy wypełnić i podpisać wniosek o wydanie karty. Wnioski są dostępne w internecie oraz w punkcie Obsługi Klienta Białostockiej Komunikacji Miejskiej przy ulicy Lipowej 16.

Anna Kowalska

Do góry