• Panorama miasta Białystok, widok z lotu ptaka, z lewej strony znajduje się Pałac Branickich na środku Katedra Białostocka Kościół Farny

Departament Komunikacji Społecznej

ul. Słonimska 1

15-950 Białystok

tel.: 85 879 79 79

opinia@um.bialystok.pl

Formularz kontaktowy

Sylwestrowa zabawa na Rynku Kościuszki

Za niecały miesiąc w Białymstoku na Rynku Kościuszki odbędzie się impreza sylwestrowa – z ograniczeniami dotyczącymi limitu osób, ale także z prawdziwymi gwiazdami. Tradycyjnie zapraszamy mieszkańców do wspólnego przywitania Nowego Roku na zabawie przy Ratuszu.

Sylwestrowa zabawa na Rynku Kościuszki rozpocznie się o godz. 21.00. Jako pierwsza wystąpi znana białostoczanom DJ-ka Magdala, miłośniczka muzyki i entuzjastka tańca, współorganizatorka spotkań taneczno-ruchowych Powitańce. Następnie na scenie pojawi się Alicja Szemplińska – zwyciężczyni „The Voice of Poland” i „Szansa na sukces – Eurowizja 2020”. Jej single obejrzało już 10 milionów osób na YouTube. Dalszą część koncertu wypełni C-BooL – znany i lubiany DJ, producent muzyczny i właściciel wytwórni C-Wave Records. Jego muzykę  na YouTube odtworzono ponad 350 mln razy.

– O północy, zgodnie z tradycją, złożę mieszkańcom naszego miasta życzenia noworoczne – zapowiada prezydent Tadeusz Truskolaski. – Serdecznie zapraszam białostoczan w ten sylwestrowy wieczór na Rynek Kościuszki. Wspólnie przywitajmy Nowy Rok.

Chwilę po północy będzie można obejrzeć pokaz laserów. Impreza zakończy się ok. godz. 1.00.  Wstęp jest bezpłatny.

Z uwagi na pandemię będą ograniczenia uczestniczących w imprezie. Jednocześnie będzie mogło wziąć w niej udział 3000 osób, w tym 2750 zaszczepionych oraz 250 niezaszczepionych. Przy wejściu osoby zaszczepione będą musiały okazać certyfikat szczepień, a niezaszczepione podpisać oświadczenie. Na teren imprezy nie można wnosić napojów alkoholowych, będą one rekwirowane.

Eliza Bilewicz-Roszkowska

Plakat informacyjny

Do góry