Facebook icon
  • 200521 pano-1.jpg

Sylwestrowa noc na Rynku Kościuszki

Dodana: 31.12.2019 12:55

Kategorie: Kultura Aktualności

To już dzisiejszej nocy białostoczanie powitają Nowy Rok na miejskiej zabawie sylwestrowej, która odbędzie się na Rynku Kościuszki. Gwiazdą wieczoru będzie Sarsa. Mieszkańcy obejrzą też widowiskowy pokaz laserowy.

Sylwestrowa zabawa na Rynku Kościuszki rozpocznie się o godz. 21.30. Jako pierwsza wystąpi Marta Gałuszewska. To zwyciężczyni ósmej edycji „The Voice of Poland”. Jej najnowszy singiel nosi tytuł „Jeden dzień”. 

O godz. 22.45 na scenie pojawi się gwiazda wieczoru – Sarsa. Piosenkarka, kompozytorka, autorka tekstów, producentka muzyczna. W 2015 roku zadebiutowała przebojem „Naucz mnie”, którego teledysk w ciągu miesiąca od ukazania się uzyskał ponad 6 mln odtworzeń i stał się najczęściej udostępnianym klipem w Polsce. Sarsa wydała trzy albumy studyjne.

Dziesięć minut przed północą prezydent Białegostoku przekaże klucze do miasta przedstawicielom zarządu klubu sportowego Jagiellonia Białystok, bo w roku 2020 klub będzie obchodził 100-lecie istnienia.

O północy, zgodnie z tradycją, złożę mieszkańcom naszego miasta życzenia noworoczne – zapowiedział prezydent Tadeusz Truskolaski. – Serdecznie zapraszam wszystkich białostoczan w ten sylwestrowy wieczór na Rynek Kościuszki. Wspólnie przywitajmy Nowy Rok.

Chwilę po północy będzie można obejrzeć pokaz laserów. Ten element zabawy sylwestrowej został wprowadzony w Białymstoku dwa lata temu. Lasery będą puszczane ze sceny, a także spod niej. To widowisko potrwa ok. 15 minut.

Oprawę muzyczną dalszej części sylwestrowej nocy zapewni DJ Koston. Impreza zakończy się o godz. 1.30.

Warto pamiętać, że od godz. 18.30 do godz. 4.00 wystąpią utrudnienia w ruchu polegające na całkowitym zamknięciu ulicy H. Sienkiewicza na odcinku od ul. Legionowej do ul. dr I. Białówny.

Anna Kowalska

plakat Sylwester

Do góry