• Panorama miasta Białystok, widok z lotu ptaka, z lewej strony znajduje się Pałac Branickich na środku Katedra Białostocka Kościół Farny

Departament Komunikacji Społecznej

ul. Słonimska 1

15-950 Białystok

tel.: 85 879 79 79

opinia@um.bialystok.pl

Formularz kontaktowy

Święto Ulicy Warszawskiej

Dodana: 07.09.2023 13:02

W najbliższą sobotę (9 września) Stowarzyszenie Przyjaciół Ulicy Warszawskiej wraz ze współorganizatorami zaprasza na wyjątkowe wydarzenia przygotowane specjalnie na Święto Ulicy Warszawskiej. Ta inicjatywa została objęta honorowym patronatem prezydenta Białegostoku Tadeusza Truskolaskiego i zyskała wsparcie Miasta.

Mieszkańcy, bywalcy oraz miłośnicy ulicy Warszawskiej w Białymstoku skupieni w Stowarzyszeniu Przyjaciół Ulicy Warszawskiej, uznali, że ta wyjątkowa przestrzeń naszego miasta zasługuje na swoje święto.

Dlatego 9 września od samego rana będą czekać na gości, z którymi podzielą się swoją fascynacją ulicą Warszawską. W różnych, często zaskakujących miejscach przygotowane zostaną liczne atrakcje. Odkryte zostaną miejsca na co dzień ukryte, niezauważane. Odsłonięte podwórza i przesmyki. Część ulicy zostanie zamknięta, żeby można było swobodnie nią spacerować, ale nie tylko, bo w programie znajdzie się m.in. poranny bieg. Nie zabraknie muzyki (także tej do tańca), literatury, historii i innych aktywności kulturalnych. Instytucje kultury przygotują na ten dzień specjalną ofertę. Nikt nie wyjdzie z Warszawskiej głodny dzięki pomysłowej aktywności lokalnej gastronomii. W ramach święta ulicy odbędą się kiermasze staroci, książek, rzemiosła.

Warto zaznaczyć ten dzień w swoim kalendarzu i przybyć na spotkanie przy ul. Warszawskiej. Szczegóły dotyczące bogatego programu święta znajdują się na stronie organizatora.

Opracowanie: Agnieszka Błachowska

Fotografia przedstawiająca ul. Warszawską wieczorową porą

Do góry