• Panorama miasta Białystok, widok z lotu ptaka, z lewej strony znajduje się Pałac Branickich na środku Katedra Białostocka Kościół Farny

Departament Komunikacji Społecznej

ul. Słonimska 1

15-950 Białystok

tel.: 85 879 79 79

opinia@um.bialystok.pl

Formularz kontaktowy

Święto Białegostoku za nami

Dodana: 22.06.2020 14:47

W dniach 20-21 czerwca w Białymstoku obchodziliśmy święto miasta. Na Rynku Kościuszki można było obejrzeć plenerowe wystawy fotograficzne, krótkie spoty promujące Białystok i pozdrowienia nagrane przez miasta partnerskie.

Ze względu na epidemię koronawirusa w tym roku nie obchodziliśmy tradycyjnych Dni Miasta Białegostoku.

– Święto Białegostoku to święto nas wszystkich, bo każdy z nas buduje historię tego miasta. W tym wyjątkowym czasie życzę, aby każdy z nas czuł się tutaj jak najlepiej, bo jest to najpiękniejszy zakątek na ziemi – powiedział prezydent Tadeusz Truskolaski.

W Weekend na Rynku Kościuszki nie odbywały się żadne koncerty. Na ekranie były emitowane spoty przedstawiające nasze miasto i jego najpiękniejsze miejsca, oraz życzenia z miast partnerskich. Natomiast w sobotę i niedzielę odbył się Jarmark przed Ratuszem, gdzie można było kupić produkty spożywcze i przemysłowe.

Weekendową nowością na Rynku Kościuszki były napisy z hasztagiem Białystok (#BiałystokTakBlisko, #♥Białystok) wyświetlane po zmroku. W centrum miasta można było także zobaczyć wystawy: „30 lat samorządności Białegostoku” i „Solidarnie ku wolności”. O święcie przypominały też okolicznościowe napisy wyświetlane na białostockich autobusach, a także odświętnie udekorowane miasto.

Kamila Bogacewicz

Do góry