Facebook icon
  • 200521 pano-1.jpg

Święto Białegostoku 2020

Dodana: 18.06.2020 13:18

Ze względu na epidemię koronawirusa w tym roku nie będziemy obchodzić tradycyjnych Dni Miasta Białegostoku. W trakcie świątecznego weekendu (20-21 czerwca) zapraszamy na Rynek Kościuszki, gdzie będzie można m.in. obejrzeć plenerowe wystawy fotograficzne, spoty o mieście i wziąć udział w Jarmarku przed Ratuszem.

– Co roku w czerwcu świętowaliśmy Dni Miasta Białegostoku. Z tej okazji w poprzednich latach przygotowywaliśmy wiele wydarzeń, w których mieszkańcy chętnie uczestniczyli. W tym roku – z powodu epidemii koronawirusa – nie możemy obchodzić święta miasta tak, jak byśmy chcieli – powiedział prezydent Tadeusz Truskolaski. – Te święta będą inne i mam nadzieję, że jedyne takie w historii miasta. Chciałbym jednak, abyśmy wszyscy pamiętali o tym święcie i choćby skromnie je uczcili w mniejszym gronie.

Na Rynku Kościuszki nie odbędą się żadne koncerty, jednak warto się tam wybrać w weekend (20-21 czerwca), aby na telebimie obejrzeć krótkie spoty przedstawiające nasze miasto i jego najpiękniejsze miejsca oraz posłuchać pozdrowień z miast partnerskich. W dniach 19-21 czerwca będzie odbywał się Jarmark przed Ratuszem.

Nowością będą napisy z hasztagiem Białystok (#BiałystokTakBlisko, #♥Białystok) wyświetlane z projektora w weekendowe wieczory na Rynku Kościuszki. W centrum miasta będzie można także zobaczyć wystawę ukazującą, jak Białystok zmienił się na przestrzeni ostatnich 30 lat oraz wystawę „Solidarnie ku wolności”. O święcie przypomną też okolicznościowe napisy wyświetlane na białostockich autobusach, a także odświętnie udekorowane miasto.

Co roku, w trakcie Dni Miasta były wręczane Nagrody Artystyczne Prezydenta Miasta Białegostoku. W tym roku będzie inaczej. Wręczenie Nagrody Artystycznej i Literackiej im. Wiesława Kazaneckiego zostało zaplanowane na 23 sierpnia, podczas koncertu w trakcie Festiwalu Wschód Kultury/Inny Wymiar.

W tym roku nie ma specjalnego, świątecznego programu w miejskich jednostkach kultury. Jednak na tych, którzy odwiedzą placówki kultury, czekają przede wszystkim wystawy (w Galerii Arsenał, Muzeum Wojska oraz plenerowa Galerii im. Sleńdzińskich przy ul. Rynek Kościuszki 4).

Kamila Bogacewicz

Oferta miejskich placówek kultury

rozmiar: 18,63 KB DOCX pobierz
Do góry