Facebook icon
  • Panorama miasta Białystok, widok z lotu ptaka, z lewej strony znajduje się Pałac Branickich na środku Katedra Białostocka Kościół Farny

Świąteczny Białystok

Dodana: 06.12.2020 20:10

Od dziś (6 grudnia) można podziwiać Białystok w odświętnej szacie. O godz. 16.00 miejska choinka, ulice i place rozbłysły tysiącami światełek. Dzięki świątecznym iluminacjom spacery białostoczan w centrum miasta będą naprawdę magiczne, niezapomniane. Bożonarodzeniowa aura będzie nam towarzyszyła do końca stycznia 2021 r.   

Trzeba przyznać, że w tym roku Białystok wygląda nie mniej odświętnie niż w poprzednich latach. Bożonarodzeniową atmosferę zawdzięczamy efektownym dekoracjom świetlnym, które zdobią główne ulice, place i skwery.

– Jestem dumny z tego, jak prezentuje się udekorowany świątecznie Białystok. Piękne ozdoby na placach, ulicznych latarniach i drzewach oddają niepowtarzalną atmosferę Bożego Narodzenia, a efektowna choinka na Rynku Kościuszki zapowiada rodzinne, przytulne święta w gronie najbliższych – powiedział prezydent Tadeusz Truskolaski.

Jak co roku, miejska choinka stanęła nieopodal restauracji Astoria. Towarzystwa dotrzymują jej nowe dekoracje świetlne w kształcie prezentu świątecznego, bombki i sań z reniferami. Przy fontannie stanął podświetlony napis #Białystok. Na plac przed Teatr Dramatyczny wróciły postacie z czasów Branickich. Przy Pałacu Branickich stanęła kareta z końmi, zagościły tam także świetlne figury Branickich.

Ponadto ozdobione zostały między innymi: Plac NZS, drzewka przy Rynku Kościuszki, fontanna przy Ratuszu, Rajskie Drzewko na Placu Jana Pawła II, rondo Lussy. Na ulicy Lipowej pojawiły się przewieszki uliczne, a drzewa zostały udekorowane świetlnymi sznurami. Wzdłuż odcinków takich ulic, jak Curie-Skłodowskiej, Lipowa, Suraska, Rynek Kościuszki, Kilińskiego, Piłsudskiego, Sienkiewicza, na latarniach zostały zamontowane dekoracje typu choinki, kule, dzwonki, korony, żyrandole, parasole i inne.

Jednocześnie od dziś na Rynku Kościuszki odbywa się bożonarodzeniowy jarmark, który potrwa do 20 grudnia. Jest czynny codziennie w godz. 12.00-20.00.

Agnieszka Błachowska

 

Do góry