Facebook icon
  • Rynek Kościuszki w Białymstoku

Świąteczny Białystok

Dodana: 29.11.2019 12:18

Kategorie: Aktualności Promocja

Karuzela wenecka, ramka do robienia zdjęć, brama z gwiazdą i sanie z reniferami – takie dekoracje ozdobią tegoroczny Jarmark na Rynku Kościuszki. Od 1 grudnia na Rynku Kościuszki zapanuje świąteczna atmosfera.

To będzie ósmy Jarmark Świąteczny przed Ratuszem. W tym roku Miasto przygotowało dodatkowe atrakcje – karuzelę wenecką, ramkę do robienia zdjęć, bramę z gwiazdą i sanie z reniferami. Z karuzeli weneckiej będą mogły korzystać dzieci – koszt biletu 2 zł. Wpływy ze sprzedaży zostaną przeznaczone na Hospicjum dla dzieci. Na Facebooku – Wschodzący Białystok dziś (29 listopada) zostanie zorganizowany konkurs, w którym do wygrania będzie 50 zestawów (płyta z kolędami i 2 bilety na karuzelę).

Jarmark będzie czynny codziennie od 1 do 22 grudnia w godz. 12.00-20.00. Oprócz różnorodnej oferty wystawców można będzie obejrzeć występy artystyczne, takie jak gra na cymbałach białoruskich, udu, bębnach czy fletach. Odbędą się warsztaty i pokazy rękodzielnicze.

– Co roku jarmark przywołuje smaki i zapachy Świąt Bożego Narodzenia. Wprowadza do naszego miasta niepowtarzalną atmosferę. Mam nadzieję, że dzieciom spodoba się tegoroczna nowość, czyli karuzela wenecka – powiedział prezydent Tadeusz Truskolaski.

W jarmarku wezmą udział wystawcy nie tylko z Polski, ale także z Białorusi, Litwy i Ukrainy. Zaoferują setki regionalnych produktów. Więcej informacji znajduje się na stronie www.jarmark-bialystok.pl.

W niedzielę (1 grudnia) jarmark rozpocznie się o godz. 12.00, a od 16.30 na mieszkańców będą czekały muzyczne występy w ramach wizyty Mikołaja z Laponii. Tego dnia (ok. 18.00) rozbłysną wszystkie miejskie iluminacje. Podziwiać więc będzie można m.in. dekoracje na słupach i latarniach – kule świetlne, parasolki, żyrandole, korony, czy też sznury led na drzewach. Rynek Kościuszki, jak co roku, zdobi okazały świerk.

Z inicjatywy Miasta już wcześniej do przedsiębiorców z Rynku Kościuszki, ul. Lipowej, J. Kilińskiego, Spółdzielczej trafiło 90 choinek z lampkami do udekorowania wejść do lokali. Dzięki temu w centrum miasta, szczególnie po zmroku, będzie jeszcze piękniej niż w latach ubiegłych.

Kamila Bogacewicz

Do góry