• Panorama miasta Białystok, widok z lotu ptaka, z lewej strony znajduje się Pałac Branickich na środku Katedra Białostocka Kościół Farny

Departament Komunikacji Społecznej

ul. Słonimska 1

15-950 Białystok

tel.: 85 879 79 79

opinia@um.bialystok.pl

Formularz kontaktowy

Sukces ogniska baletowego

Dodana: 13.10.2021 12:01

Grupy taneczne z Samorządowego Ogniska Baletowego w Białymstoku zdobyły wysokie nagrody w międzynarodowym konkursie „Online Wave” organizowanym przez hiszpańską organizację Fiestalonia. W rywalizacji online wzięły udział zespoły z całego świata.

W składzie jury konkursu „Online Wave” byli renomowani artyści i krytycy z wielu krajów, między innymi z Hiszpanii, Francji, Włoch, Chin, Stanów Zjednoczonych. Jurorzy docenili kunszt baletowy klasy IVA młodzieżowej prowadzonej przez Grażynę Pietrzak i przyznali II miejsce. Z kolei w kategorii tańców różnych klasy młodzieżowe Jolanty Stefanowicz Najman, Doroty Kałużny oraz Grażyny Stanisławskiej zdobyły III miejsce.

Warto wiedzieć, że placówka istnieje od 1945 r. Program nauczania obejmuje technikę taneczną, taniec ludowy, tańce nowoczesne, rytmikę i umuzykalnienie. Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu z nauczycielem tańca i akompaniatorem. Ognisko koncertuje na terenie całego kraju i poza jego granicami. Posiada bogatą kostiumerię. Składają się na nią stroje z różnych regionów Polski, kostiumy narodowe oraz stroje do inscenizacji i miniatur tanecznych. Od 1 września 2021 r. ognisko wchodzi w skład Zespołu Placówek Oświatowych nr 2 w Białymstoku.

Nauka w ognisku trwa 4 lata w dziale dziecięcym i 4 lata w młodzieżowym. Uczniowie poznają tajniki tańca klasycznego, ludowego i nowoczesnego. W tym roku szkolnym są jeszcze wolne miejsca w poszczególnych klasach. Nauka jest bezpłatna.

Więcej informacji o ognisku baletowym znajduje się na stronie sob.bialystok.pl.

Źródło: Samorządowe Ognisko Baletowe

Do góry