• Panorama miasta Białystok, widok z lotu ptaka, z lewej strony znajduje się Pałac Branickich na środku Katedra Białostocka Kościół Farny

Departament Komunikacji Społecznej

ul. Słonimska 1

15-950 Białystok

tel.: 85 879 79 79

opinia@um.bialystok.pl

Formularz kontaktowy

Styczniowe wydarzenia w BOK

Dodana: 07.01.2016 13:55

Koncerty, wystawy, pokazy filmów i spotkania podróżnicze – tak 2016 rok rozpoczyna Białostocki Ośrodek Kultury

Już w piątek (8.01.) w Białostockim Ośrodku Kultury rozpocznie się jeden z ciekawszych przeglądów filmowych – 15. „MFF T-Mobile Nowe Horyzonty”. Od początku roku festiwal gości w 35 polskich miastach, w Białymstoku miłośników filmów niebanalnych i odważnych zapraszamy na przegląd od 8 do 14 stycznia. Filmy opowiadają o problemach współczesności i prowokują do rozmowy o aktualnej kondycji człowieka, a także przywracają kinu prawdziwy wymiar sztuki.

Kolejną atrakcją czekającą białostoczan będzie pokaz filmów „Czas niedokończony. Wiersze księdza Jana Twardowskiego” i „Tak”, przygotowany przy współpracy Podlaskiej Akademii Kultury, działającej przy Białostockim Ośrodku Kultury oraz Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Pokaz filmów z okazji 10. rocznicy śmierci księdza poety Jana Twardowskiego oraz spotkanie z reżyserem Dariuszem Gajewskim odbędzie się 10 stycznia (niedziela), o godz. 16.00 w kinie Forum.

Ciekawych świata Białostocki Ośrodek Kultury zaprasza na spotkanie z Pauliną i Maćkiem Sawickimi. W ramach cyklicznych spotkań „Ciekawi Świata” tym razem młodzi podróżnicy, we wtorek (12.01.) o godzinie 18.00, podzielą się z uczestnikami swoimi przeżyciami i doświadczeniami z podróży. Opowiedzą o majestatycznych górach, szmaragdowych jeziorach, gorących źródłach i aktywnych gejzerach. A będzie o czym opowiadać, oboje przez 14 dni przemierzyli prawie 3 tys. km Ameryki Północnej. Od Seattle przez Vancouver i Góry Skaliste w Kanadzie aż po Park Narodowy Glacier oraz Yellowstone w USA.

W przyszłą środę (13-14.01.) odbędzie się wspólne kolędowanie przedszkolaków i uczniów klas początkowych białostockich szkół podstawowych. Na XV Prezentacje Małych Form Teatralnych „Kolędy To Czas”, pod patronatem Prezydenta Miasta Białegostoku, zapraszamy do sali kina Forum. Wstęp wolny.

Pasjonatów fotografii ucieszy wystawa Grand Press Photo 2015. Wernisaż odbędzie się w małej galerii BOK już 14 stycznia (czwartek). Wystawa potrwa do 2 lutego. Przypominamy, że Grand Press Photo to konkurs dla zawodowych fotoreporterów pracujących w redakcjach prasowych, agencjach fotograficznych oraz freelancerów, organizowany od 2005 roku przez miesięcznik „Press”.

Już 16 stycznia, o godz. 20.00 BOK zaprasza na koncert w rytmach swing i jazz. Melomanów swym ciekawym projektem uraczy duński producent Per Ebdrupa, który wraz z wokalistką Kariną Kappel doskonale łączą jazz z elektronicznymi brzmieniami przyszłości.

Pod koniec stycznia (25.01.) Białostocki Ośrodek Kultury oraz Kabaret Inaczej zapraszają na 22. Trójząb Kabaretowy! W programie:

  • Mecz Impro – Mewa kontra Żbik,
  • Kabaret 44-200 z Rybnika – główna gwiazda wieczoru.

Zapraszamy do udziału w wydarzeniach organizowanych przez Białostocki Ośrodek Kultury. Więcej informacji i szczegółowy harmonogram imprez znajduje się na stronie www.bok.bialystok.pl.

                                                                                           Iza Wolińska

Do góry