• Ilustracja do artykułu 1920x450.jpg

Strażnicy rozdają kamizelki

Dodana: 16.05.2018 13:28

Kategorie: Aktualności Straż Miejska Rower

Około stu kamizelek odblaskowych trafiło we wtorek (15 maja) w ręce białostockich rowerzystów. Kolejne Straż Miejska rozdawać będzie w czwartek (17 maja). Wszystko po to, żeby rowerzyści byli na drodze lepiej widoczni, a przez to bezpieczniejsi. To kamizelki kupione w ramach budżetu białostockiej Straży Miejskiej.

Wśród ofiar wypadków duża grupę stanowią piesi i rowerzyści czyli niechronieni uczestnicy ruchu drogowego. Dlatego o ich bezpieczeństwo należy dbać szczególnie. W trakcie zderzenia z innym pojazdem kierowca może liczyć na poduszki powietrzne lub pasy bezpieczeństwa. Takiej ochrony nie mają piesi i rowerzyści. A kamizelki odblaskowe pozwolą przynajmniej dostrzec ich już z daleka.

Dlatego miejscy strażnicy kupili na ten sezon letni 300 kamizelek odblaskowych. Rozdali już pierwszą partię – ok. stu kamizelek – napotkanym na ścieżkach rowerowych miasta rowerzystom. W czwartek (17 maja) też wyjdą na ulice Białegostoku zaopatrzeni w kamizelki. I z pewnością nie będzie to ostatnia szansa na zdobycie takiej kamizelki.

Można będzie je otrzymać podczas różnego rodzaju akcji skierowanych do rowerzystów, organizowanych przez miejskich strażników – mówi zastępca prezydenta Przemysław Tuchliński. – Przygotowaliśmy różne rozmiary, dla dzieci i dla dorosłych. Wspólnie zadbajmy o nasze bezpieczeństwo.

Elementy odblaskowe są doskonałym sposobem na zapewnienie sobie widoczności na drodze. Warto o to zadbać, zwłaszcza jeśli ktoś często podróżuje po mieście rowerem – niekoniecznie wieczorem. Niestety odblaski nadal są niedoceniane, choć to właśnie one ratują życie uczestnikom ruchu drogowego.

Anna Kowalska

Do góry