• Panorama miasta Białystok, widok z lotu ptaka, z lewej strony znajduje się Pałac Branickich na środku Katedra Białostocka Kościół Farny

Departament Komunikacji Społecznej

ul. Słonimska 1

15-950 Białystok

tel.: 85 879 79 79

opinia@um.bialystok.pl

Formularz kontaktowy

Sprzątanie z piknikiem

W dniach 20–22 kwietnia miało miejsce wiosenne sprzątanie Białegostoku. W akcji Czysty Białystok wzięło udział ponad 11 tys. mieszkańców, którzy w 135 zorganizowanych grupach sprzątali przestrzeń naszego miasta. Wśród sprzątających nie zabrakło również pracowników Urzędu Miejskiego. Akcja zakończyła się wspólnym piknikiem.

Przedszkolaki, uczniowie, ale też indywidualni mieszkańcy włączyli się w sprzątanie swojej okolicy. Do pomocy w akcji ruszyli również urzędnicy, którzy w piątek (21 kwietnia) sprzątali teren Lasu Wesołowskiego przy Nadleśnictwie Dojlidy. W sumie w akcję Czysty Białystok zaangażowało się ponad 11 tys. osób.

– Bardzo dziękuję wszystkim, którzy przyłączyli się do naszej akcji. To wydarzenie proekologiczne, zachęcające do aktywności na rzecz lokalnego środowiska, dlatego cieszę się, że młodzi ludzie uczą się w ten sposób zachowań służących środowisku i przynoszących korzyść naszemu miastu – powiedział zastępca prezydenta Rafał Rudnicki.

Ile śmieci zebrano? Tego dowiemy się za kilka dni. Firmy sprzątające jeszcze przez tydzień będą odbierały worki z zebranymi w trakcie akcji odpadami i przewoziły do spółki „Lech”. Przedsiębiorstwa, które nieodpłatnie się tym zajmują, to MPO Sp. z o.o., Usługi Komunalne BŁYSK Marianna Marczyk, KOMA Sp. z o.o., PUK Hajnówka, Garden-Com Sp. z o.o.

Po dobrej pracy wszystkim uczestnikom należała się chwila relaksu i odpoczynku podczas sobotniego pikniku edukacyjno-integracyjnego. Liczne atrakcje i dobra zabawa przyciągnęły tłumy. Kolejne wspólne sprzątanie Białegostoku już za rok, w kwietniu.

Opracowanie: Anna Kowalska

Do góry