Facebook icon
  • Panorama miasta Białystok, widok z lotu ptaka, z lewej strony znajduje się Pałac Branickich na środku Katedra Białostocka Kościół Farny

Departament Komunikacji Społecznej

ul. Słonimska 1

15-950 Białystok

tel.: 85 879 79 79

opinia@um.bialystok.pl

Formularz kontaktowy

Spotkanie z nominowanymi autorami

Trzy książki i cztery tomiki poetyckie walczą o 30. Nagrodę Literacką Prezydenta Miasta Białegostoku im. Wiesława Kazaneckiego. Okazją do zapoznania się z twórczością nominowanych jest spotkanie online 22 kwietnia.  

Spotkanie zostanie zorganizowane w czwartek (22 kwietnia) na facebookowym profilu Białostockiego Ośrodka Kultury:

  • godz. 18.00 – najlepsza książka, prowadzenie: Dorota Sokołowska,
  • godz. 19.30 – poezja, prowadzenie: Miłka Malzahn.

Nagroda Literacka Prezydenta Miasta Białegostoku im. Wiesława Kazaneckiego przyznawana jest corocznie żyjącym twórcom za dokonania w dziedzinie literatury. Nominowanych do nagrody ustaliła kapituła spośród 50 zgłoszonych pozycji.

Do 30. nagrody literackiej w kategorii najlepsza książka roku nominowano: „Pod słońcem” Julii Fiedorczuk, „Spis treści” Piotra Janickiego i Adama Kaczanowskiego, „Kruchość. Sonetti a corona” Krystyny Koneckiej. W drugiej – najlepszy poetycki debiut: „Boję się o ostatnią kobietę” Joanny Bociąg, „Bosork” Katarzyny Szwedy, „Parkingi podziemne jako miasta spotkań” Aleksandra Trojanowskiego i „Kwiaty Rozłączki” Aleksandry Wstecz.

Więcej informacji o spotkaniu z nominowanymi znajduje się na stronie bok.bialystok.pl.

Kamila Bogacewicz

Do góry