Facebook icon
  • Rynek Kościuszki w Białymstoku

Spotkanie z Mikołajem z Laponii

Dodana: 29.11.2019 12:16

Kategorie: Aktualności Promocja

Już po raz siódmy do Białegostoku przyjedzie najprawdziwszy Joulupukki – Mikołaj z Rovaniemi w Finlandii. W trakcie jego wizyty (1 grudnia) rozbłyśnie miejska choinka na Rynku Kościuszki oraz pozostałe świąteczne dekoracje. Będzie to okazja do wysłuchania muzycznych występów i wspólnego śpiewania kolęd.

W niedzielę (1 grudnia) Mikołaj z Laponii przyjedzie do stolicy Podlasia i pojawi się na Rynku Kościuszki.

– Wspólnie z Mikołajem włączymy lampki na miejskiej choince. Około godziny osiemnastej rozbłysną też inne białostockie dekoracje. Zapraszam mieszkańców na to wydarzenie – powiedział prezydent Tadeusz Truskolaski. – Od tego wieczoru będzie można oglądać nasze miasto przystrojone w świąteczne ozdoby.

Pierwsze atrakcje na Rynku Kościuszki rozpoczną się o godz. 16.30. Wystąpią: zespół „Winnica”, Michał „Cira” Ciruk, chór studentów Wydziału Sztuki Lalkarskiej Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Białymstoku oraz Big Band Zespołu Szkół Muzycznych w Białymstoku. Nie zabraknie wspólnego śpiewania kolęd. Gość z dalekiej Laponii przyjedzie ok. godz. 17.30. Zaspokoi dziecięcą ciekawość odpowiadając na kilka pytań laureatów konkursu.

Mikołaj z Rovaniemi przyjedzie do Białegostoku na zaproszenie konsula honorowego Republiki Finlandii i zarazem prezesa Podlaskiej Fundacji Rozwoju Regionalnego – Andrzeja Parafiniuka. Co roku wydarzenie organizowane jest pod nazwą „Przedsiębiorcy dzieciom”. Mikołaj spotka się z podopiecznymi stowarzyszeń „Jasny cel”, „Start”, „Opoka”, Fundacji im. Rodziny Czarneckich, dziećmi ze świetlic socjoterapeutycznych, małymi pacjentami. Dzięki podlaskim przedsiębiorcom ponad 700 dzieci otrzyma prezenty.

Tego dnia (1 grudnia) w Białymstoku odbędzie się także III Bieg Mikołajkowy w ramach Pucharu Grand Prix Zwierzyńca. Start i meta będą zorganizowane w Parku Zwierzynieckim. W programie – bieg główny na dystansie 10 km oraz biegi dla dzieci. Zawodników także odwiedzi gość z Laponii.

Kamila Bogacewicz

Do góry