• Panorama miasta Białystok, widok z lotu ptaka, z lewej strony znajduje się Pałac Branickich na środku Katedra Białostocka Kościół Farny

Departament Komunikacji Społecznej

ul. Słonimska 1

15-950 Białystok

tel.: 85 879 79 79

opinia@um.bialystok.pl

Formularz kontaktowy

Sposób na elektroodpady

Mieszkańcy Białegostoku mogą bezpłatnie pozbyć się dużych elektroodpadów, które są odbierane bezpośrednio z domów i mieszkań. Ponadto w różnych częściach miasta stanęły nowe, czerwone pojemniki na tego typu śmieci, które zastąpiły stare, zielone, mniej funkcjonalne.

Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny zawiera szkodliwe substancje, które mogą stanowić znaczne zagrożenie zdrowotne i negatywnie wpłynąć na stan środowiska. Dlatego prawo polskie i europejskie klasyfikuje je jako odpady niebezpieczne i nakazuje ich selektywne zbieranie. W ramach umowy zawartej z Miastem Białystok firma MB Recycling odbiera duży, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny (np. lodówki, pralki, telewizory itp.) bezpośrednio z domów i mieszkań białostoczan. Aby zgłosić chęć oddania takich dużych elektroodpadów bezpośrednio z domu, mieszkańcy mogą kontaktować się z firmą MB Recycling telefonicznie: 572 102 102 lub poprzez elektroniczny formularz. Obecnie usługa jest realizowana przez firmę na terenie Białegostoku bezpłatnie.

Przypominamy też, że drobny zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny (suszarki do włosów, żelazka, itp.) można wrzucać do znajdujących się na terenie naszego Miasta specjalistycznych pojemników na elektroodpady.

Zebrane w ten sposób odpady zostaną poddane procesom recyklingu w nowoczesnych zakładach zlokalizowanych w województwie świętokrzyskim i łódzkim.

Opracowanie: Anna KowalskaPlakat: Elektryczne Śmieci

Tekst alternatywny Elektryczne śmieci

rozmiar: 12,77 KB DOCX pobierz
Do góry