Facebook icon
  • Panorama miasta Białystok, widok z lotu ptaka, z lewej strony znajduje się Pałac Branickich na środku Katedra Białostocka Kościół Farny

Spektakle BTL na żywo w internecie

Dodana: 13.11.2020 10:23

Kategorie: Kultura Aktualności BTL

Nowa rzeczywistość, nowe możliwości. Z myślą o wszystkich stęsknionych za magią lalkarskiej sztuki Białostocki Teatr Lalek uruchomił kanał „BTL Online”. Umożliwia on transmisję przedstawień na żywo – wprost ze sceny do domów białostoczan. Najbliższe spektakle zostaną zrealizowane w weekend.

Dynamicznie zmieniające się obostrzenia, mające zapobiegać rozprzestrzenianiu się koronawirusa, skłoniły zespół Białostockiego Teatru Lalek do poszukiwania nowych rozwiązań. Placówka uruchomiła kanał „BTL Online”, na którym widzowie znajdą aktualny repertuar i będą mogli wykupić dostęp do wybranego spektaklu (14 i 15 listopada).

– Dzięki dotacji z Miasta teatr kupił sprzęt niezbędny do transmisji na żywo. Na jakość realizacji wpłyną kamery pozwalające uzyskać obraz z kilku planów i profesjonalny montaż. Mam nadzieję, że odbiorcy poczują atmosferę teatralnej sceny w swoich domach – powiedział zastępca prezydenta Rafał Rudnicki.

W najbliższy weekend Białostocki Teatr Lalek zaprezentuje dwa spektakle: dedykowaną dzieciom opowieść o przyjaźni pod tytułem „Lenka” w reżyserii Katy Csato (sobota i niedziela o godz. 14.00) oraz muzyczną impresję „3xM, czyli Moniuszko-Miłość-Miraże” w reżyserii Bernardy Bieleni (sobota i niedziela o godz. 18.00). Kanał „BTL Online” znajduje się na stronie btl.ppv-stream.pl.

Białostocki Teatr Lalek jest jedną z miejskich placówek kultury. Przypominamy, że ze względu na epidemię koronawirusa takie jednostki są obecnie zamknięte. Swoje działania w miarę możliwości prezentują w internecie. W tym trudnym czasie zachęcamy do śledzenia ich profili w mediach społecznościowych (Białostocki Ośrodek Kultury, Białostocki Teatr Lalek, Dom Kultury „Śródmieście”, Galeria Arsenał, Galeria im. Sleńdzińskich, Muzeum Wojska i Muzeum Pamięci Sybiru w Białymstoku).

Kamila Bogacewicz

Do góry