• Panorama miasta Białystok, widok z lotu ptaka, z lewej strony znajduje się Pałac Branickich na środku Katedra Białostocka Kościół Farny

Departament Komunikacji Społecznej

ul. Słonimska 1

15-950 Białystok

tel.: 85 879 79 79

opinia@um.bialystok.pl

Formularz kontaktowy

Spacery z przewodnikiem PTTK

Dodana: 17.07.2020 12:29

Od końca czerwca do początku września białostoczanie i turyści mogą wziąć udział w spacerach z cyklu „10 Twarzy Białegostoku”. Pod takim hasłem Miasto we współpracy z przewodnikami, zrzeszonymi w Klubie Przewodników Turystycznych przy Regionalnym Oddziale PTTK, organizuje wycieczki po najciekawszych miejscach naszego miasta.

Każdy spacer koncentruje się na wybranej tematyce, np. mitologii Branickich czy Szlaku Białostockich Murali. Celem akcji jest ożywienie turystyki wewnątrz miasta oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego poznawania miejsca, w którym żyją.

Spacery odbywają się w każdą niedzielę, począwszy od 5 lipca aż do 6 września. Kolejne tematy wycieczek to „Mitologia Branickiego” (5.07.), „Zielone serce miasta” (12.07.), „100 lat Jagiellonii” (19.07.), „Modernizm po białostocku” (26.07.), „Wielokulturowy tygiel” (2.08.), „Białystok kryminalny” (9.08.), „Białystok żydowski” (16.08.), „COOLturalny Białystok” (23.08.), „Pod zieloną gwiazdą” (30.08.) i „Manchester Północy” (6.09.). O szczegółach spacerów można dowiedzieć się więcej ze spotów zapowiadających każdy z nich. W krótkich nagraniach przewodnicy PTTK zapraszają zwiedzających i zachęcają do udziału w wycieczkach.  

Inicjatywa „10 Twarzy Białegostoku” przyczynia się do promocji miasta, upowszechniając jego markę, dziedzictwo kulturowo-historyczne, a przede wszystkim ukazując je jako miejsce przyjazne mieszkańcom. Ze względu na stan epidemii podczas spacerów są wprowadzane niezbędne środki ochrony sanitarnej – przede wszystkim obowiązuje zachowanie odpowiedniej odległości pomiędzy uczestnikami spacerów.

Agnieszka Błachowska
Do góry