• Panorama miasta Białystok, widok z lotu ptaka, z lewej strony znajduje się Pałac Branickich na środku Katedra Białostocka Kościół Farny

Departament Komunikacji Społecznej

ul. Słonimska 1

15-950 Białystok

tel.: 85 879 79 79

opinia@um.bialystok.pl

Formularz kontaktowy

Śniadanie w Ogrodzie Branickich

Dodana: 22.08.2022 15:10

W ostatni weekend wakacji, 27 sierpnia, odbędzie się kolejna edycja Podlaskiego Śniadania Mistrzów. W plenerowym pikniku pod hasłem „Smak lata” udział zapowiedziało około 30 wystawców.

W tym roku, z powodu kosztów organizacji Podlaskiego Śniadania Mistrzów, miała się odbyć tylko jedna edycja tego wydarzenia (18 czerwca). Jednak białostoczanie, którzy bardzo polubili tę imprezę, chcieli więcej – liczba pytań o termin kolejnej edycji zaskoczyła organizatorów.

– Dlatego postanowiliśmy po raz kolejny wesprzeć Podlaskie Śniadanie Mistrzów finansowo, aby to spotkanie mogło się odbyć – powiedział prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski. – Wspólnie z organizatorami zapraszam naszych mieszkańców i turystów do Ogrodu Branickich na ten wyjątkowy piknik.

W sobotę, 27 sierpnia, w godz. 10.00-16.00 można będzie nie tylko miło spędzić czas i spróbować ciekawych dań. Jak co roku organizatorzy zadbali o strefę chilloutu z muzyką w tle oraz o strefę dla najmłodszych z ciekawymi animacjami. Suchą fosę, czyli nieckę w parku zajmie Białostocka Akademia Badmintona MD, która skradła serca gości podczas edycji włoskiej. Po raz kolejny pojawią się stanowiska Epi-Centrum Nauki, gdzie edukatorzy razem z dziećmi będą przeprowadzali najróżniejsze eksperymenty i doświadczenia naukowe. Na ich stanowisku pojawi się też robot Photon i wiele niespodzianek. Tradycyjnie nie zabraknie animacji Ogarnij Bazę. Nowością będzie strefa zabaw z językiem angielskim szkoły Early Stage dla dzieci i młodzieży. Po dłuższej przerwie w parku ponownie pojawią się wolontariusze ze Schroniska dla Zwierząt w Białymstoku. Będzie można poznać psiaki gotowe do adopcji, zasady adopcji czy funkcjonowania wolontariatu.

Na Podlaskie Śniadanie Mistrzów obowiązuje wstęp wolny. Również wszystkie animacje i atrakcje są bezpłatne. Goście płacą tylko za jedzenie i napoje kupowane od wystawców. Tym razem udział w imprezie weźmie około 30 wystawców.

Anna KowalskaPlakat: Podlaskie śniadanie mistrzów SMAK LATA Największy podlaski festiwal kulinarny Ogrody Pałacu Branickich (wejście od ul Legionowej) sobota 27.08 godzina 10-16

Do góry