Facebook icon
  • Panorama miasta Białystok, widok z lotu ptaka, z lewej strony znajduje się Pałac Branickich na środku Katedra Białostocka Kościół Farny

Sercem z Białorusią

Dodana: 01.10.2020 13:59

W najbliższy piątek (2 października) w Białymstoku odbędzie się koncert „Sercem z Białorusią”. Wydarzenie to będzie manifestacją solidarności z Białorusią i narodem białoruskim, który walczy o swoją wolność i możliwość życia w demokratycznym kraju.

Organek i legenda białoruskiej sceny rockowej Lavon Volski, a także Naviband oraz Ilo&Friends – wystąpią w piątek pod Teatrem Dramatycznym. Mają też pojawić się inne zespoły z Białorusi, oczywiście jeśli bez przeszkód przekroczą granicę. Początek koncertu o godz. 18.00. Organizatorami wydarzenia są Fundacja Tutaka oraz Białoruskie Stowarzyszenie Studentów, które przez wiele lat organizowało Festiwal Muzyki Młodej Białorusi „Basowiszcza”, przy współpracy z Białoruskim Domem w Warszawie oraz Fundacją Białoruś 2020 (założoną przez przedstawicieli diaspory białoruskiej Białegostoku). Przedsięwzięcie zostało dofinansowane m.in. przez Miasto Białystok.

– To bardzo ważne, aby walczący o wolny i demokratyczny kraj Białorusini wiedzieli, że ich wspieramy w tej dramatycznej walce, że o nich myślimy i wierzymy w ich zwycięstwo. My, Polacy, zdajemy sobie doskonale sprawę z tego, ile znaczy solidarność – powiedział prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski.  

Organizatorzy koncertu apelują o zabranie ze sobą flag biało-czerwono-białych i biało-czerwonych. Wydarzenie będzie transmitowane w internecie na kanale Youtube.

Anna Kowalska

Do góry