Facebook icon
  • Panorama miasta Białystok, widok z lotu ptaka, z lewej strony znajduje się Pałac Branickich na środku Katedra Białostocka Kościół Farny

Rywalizacja o tytuł Rowerowej Stolicy Polski

Dodana: 29.05.2020 13:11

Pandemia pokrzyżowała plany związane z drugą edycją Rowerowej Stolicy Polski, dlatego ustalono nowy termin – wydarzenie odbędzie się we wrześniu 2020 r. Jednak już od czerwca rozpoczynają się oficjalne treningi z aplikacją. Zachęcamy białostoczan do ponownego udziału w inicjatywie i kręcenia kilometrów dla naszego miasta. 

Udział w tegorocznej, już drugiej, edycji rywalizacji zadeklarowało ponad 30 polskich miast, w tym Białystok. Chociaż samo wydarzenie zostało przeniesione na wrzesień, to już za trzy dni będzie można wziąć udział w oficjalnym treningu przed walką o puchar RSP 2020. Ten nowy projekt startuje 1 czerwca i potrwa do 16 sierpnia.

Przejechane na rowerze kilometry zsumują się dla wskazanego miasta – to pozwoli na wytypowanie „czarnych koni” wrześniowej rywalizacji. Każdy, kto będzie trenował z aplikacją, automatycznie weźmie udział w jesiennym kręceniu kilometrów dla swoich miast. Jest to też okazja dla nowych uczestników inicjatywy do wcześniejszego poznania bezpłatnej aplikacji Rowerowej Stolicy Polski. Informacje na ten temat i link do pobrania aplikacji można znaleźć na stronie www.rowerowastolicapolski.pl.

W poprzedniej edycji RST 2019 to białostoczanin został najlepszym rowerzystą w kraju, a wśród kobiet białostoczanka była druga. Tytuł Rowerowej Stolicy Polski zdobyła wówczas Nowa Sól. Białystok zajął 14. miejsce, zdobywając 167 punktów. W klasyfikacji miast decydowała liczba przejechanych kilometrów, która była dzielona przez liczbę mieszkańców danego miasta.

Agnieszka Błachowska

Do góry