• Panorama miasta Białystok, widok z lotu ptaka, z lewej strony znajduje się Pałac Branickich na środku Katedra Białostocka Kościół Farny

Departament Komunikacji Społecznej

ul. Słonimska 1

15-950 Białystok

tel.: 85 879 79 79

opinia@um.bialystok.pl

Formularz kontaktowy

Rynek owocowo-warzywny na Kawaleryjskiej zaprasza

Dodana: 07.07.2023 13:17

Owoce, warzywa, jajka, przetwory mleczne, własne wypieki, kiszonki, miody, ale też sadzonki, kwiaty balkonowe, krzewy ozdobne – to najnowsza oferta, z jaką kupcy zapraszają na Targowisko Miejskie w Białymstoku. Codziennie, od strony ul. Kawaleryjskiej, spotkać tu można lokalnych rolników z ofertą świeżych wyrobów.

Już od kilku miesięcy na Targowisku Miejskim w Białymstoku handluje Pan Maciej Roszkowski, rolnik z pobliskich Łap. Można u niego kupić owoce, pomidory, ogórki, ale też własnego wyrobu zakwas z buraka czy wyhodowane przez żonę Pana Macieja sadzonki kwiatów.

– Przyjeżdżam tu w miarę możliwości, jak najczęściej. Zależy nam na jak największej liczbie klientów – mówi Pan Maciej. – Dobrze, że Ryneczek Owocowo-Warzywny powstał, brakowało go z tej strony Białegostoku.

Tu także swoją działalność prowadzi Pani Magdalena Waszkuć – białostoczanka, która handluje owocami i warzywami.

– Jestem tu codziennie – mówi. – Zależy mi na tym, żeby klienci mieli pewność, że mnie tu zastaną. W ten sposób będą chętniej i częściej tu zaglądać.

I tego właśnie najbardziej potrzeba kupcom prowadzącym działalność na Targowisku Miejskim przy ulicy Kawaleryjskiej – klientów korzystających z ich szerokiej oferty. W najnowszej części Targowiska można kupić m.in. przetwory mleczne, własne wypieki, jaja, kiszonki, miody, czy też sadzonki, kwiaty balkonowe, krzewy ozdobne. Ta część targowiska wciąż się rozwija, rośnie zainteresowanie zarówno sprzedawców, jak i kupujących.

– Zachęcam białostoczan do zakupów na Targowisku Miejskim, a przedsiębiorców do współpracy. Rozwój tego miejsca zależy między innymi od nas wszystkich, od tego czy będziemy tu robić zakupy. Oferta jest szeroka i widzę, że wciąż się poszerza – powiedział prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski. – Ze swojej strony deklaruję, że Miasto wspiera i będzie wspierać Targowisko Miejskie. Podkreślam i przypominam, że na rozwój tego miejsca w latach 2022-2024 przeznaczyliśmy łącznie 6,6 mln zł – to kwota zabezpieczona w Wieloletniej Prognozie Finansowej Miasta Białegostoku.  

Kupcy pracujący na Targowisku Miejskim wyraźnie odczuwają brak klientów zza wschodniej granicy. Ostatnio jednak zaczęły pojawiać się autokary z Białorusi. Nie mogąc przekroczyć zamkniętej granicy z Białorusią – przejeżdżają przez Litwę.

Na Targowisku Miejskim kupimy wszystko, czego możemy potrzebować. Ubrania, produkty chemiczne, dekoracyjne, galanterię, biżuterię, kosmetyki i wiele innych. Jeszcze dużo pracy przed zarządzającymi Targowiskiem Miejskim, ale też przed kupcami. Można ich wspomóc w jeden, najprostszy sposób – kupując na Kawaleryjskiej.

Targowisko Miejskie zaprasza codziennie:

  • niedziela–piątek od godz. 6.00 do 16.00,
  • sobota od godz. 5.00 do 16.00.

Opracowanie: Urszula Boublej

Do góry