• Panorama miasta Białystok, widok z lotu ptaka, z lewej strony znajduje się Pałac Branickich na środku Katedra Białostocka Kościół Farny

Departament Komunikacji Społecznej

ul. Słonimska 1

15-950 Białystok

tel.: 85 879 79 79

opinia@um.bialystok.pl

Formularz kontaktowy

Rusza jarmark świąteczny w Białymstoku

Dodana: 03.12.2021 14:11

Tradycyjne regionalne wędliny, chleby, miody, ale też ozdoby świąteczne i wyroby rękodzielnicze od jutra (4 grudnia) można będzie kupić na jarmarku przed Ratuszem. Po raz kolejny w okresie adwentowym Rynek Kościuszki wypełnia się świątecznymi straganami.

Jarmark świąteczny przed Ratuszem będzie można odwiedzać do 22 grudnia. Otwarty będzie codziennie od godz. 12.00 do 20.00. Na straganach nie zabraknie specjałów kuchni regionalnej, bożonarodzeniowych ozdób, czy upominków do świątecznej paczki.

– Co roku jarmark przywołuje smaki i zapachy Świąt Bożego Narodzenia. Wprowadza do naszego miasta niepowtarzalną atmosferę. Jak pokazują poprzednie lata, białostoczanie chętnie przychodzą na Rynek Kościuszki, by zrobić świąteczne zakupy – powiedział zastępca prezydenta Rafał Rudnicki.

Bożonarodzeniowemu jarmarkowi towarzyszyć będzie świąteczna oprawa – girlandy świetlne rozwieszone nad udekorowanymi straganami. Będzie 30 żywych, przystrojonych choinek. Główną atrakcją jarmarku, na placu między Ratuszem a zachodnią pierzeją Rynku, będzie karuzela wenecka, w której może przejechać się jednocześnie kilka osób. Można będzie zrobić pamiątkowe zdjęcie w specjalnej ramce – fotograficznej kartce świątecznej. Przed straganami stanie brama LED w kształcie gwiazdy, która stanowi wejście na jarmark.

Eliza Bilewicz-Roszkowska

Plakat informujący o jarmarku przed Ratuszem

Tekst alternatywny do plakatu "Jarmark Świąteczny w Białymstoku"

rozmiar: 11,54 KB DOCX pobierz
Do góry