• Panorama miasta Białystok, widok z lotu ptaka, z lewej strony znajduje się Pałac Branickich na środku Katedra Białostocka Kościół Farny

Departament Komunikacji Społecznej

ul. Słonimska 1

15-950 Białystok

tel.: 85 879 79 79

opinia@um.bialystok.pl

Formularz kontaktowy

Rozbudowa SP nr 46 Specjalnej

Dodana: 18.07.2022 14:45

Trwa przebudowa Szkoły Podstawowej nr 46 przy ulicy Słonimskiej 38 w Białymstoku. Placówka jest rozbudowywana o pomieszczenia dydaktyczne, salę gimnastyczną z zapleczem oraz parking. Miasto Białystok na prace budowlane, dotyczące obiektu służącego do rehabilitacji osób z niepełnosprawnościami, otrzymało dofinansowanie z PFRON. Szkołę, która jest w trakcie metamorfozy odwiedził dziś (18 lipca) zastępca prezydenta Przemysław Tuchliński.

Ta miejska inwestycja obejmuje budowę nowej, trzypiętrowej części szkoły oraz jednokondygnacyjnej sali gimnastycznej z zapleczem. Parter nowego obiektu zajmą: sala gimnastyczna, sala zajęć indywidualnych, szatnie i zaplecze sanitarne. Na pierwszym piętrze zostaną zlokalizowane pomieszczenia świetlicy, pracowni plastycznej, siłownia i sala do gimnastyki korekcyjnej. Drugie piętro zajmą pomieszczenia do terapii taktylnej, pracownia fizyczna oraz taras zewnętrzny z ekspozycją roślin.

– To bardzo ważne, aby osoby z niepełnosprawnościami mogły komfortowo korzystać z tego obiektu i bez przeszkód rozwijać aktywność sportową, uczestniczyć w rehabilitacji oraz innych zajęciach oferowanych w nowej części placówki – powiedział zastępca prezydenta Białegostoku Przemysław Tuchliński.

Sala gimnastyczna o wymiarach ok. 13,8x23 m umożliwi prowadzenie zajęć z podziałem na dwie grupy ćwiczących. Zostanie ona wyposażona w drabinki gimnastyczne, składaną trybunę, kotarę wydzielająca salę, zestawy audio do nagłośnienia, tablicę wyników, zestaw do gry w siatkówkę i koszykówkę. Warto wiedzieć, że główne wejście do sali znajduje się w pobliżu istniejącego dźwigu dla osób z niepełnosprawnościami. Dzięki temu będą one miały dostęp do wszystkich poziomów użytkowych nowego obiektu, jak i pozostałej części szkoły.

W ramach tego przedsięwzięcia zostaną także wykonane instalacje sanitarne, elektryczne, telekomunikacyjne, wentylacja mechaniczna i system sterowania ruchem. Zagospodarowanie terenu obejmie wykonanie nawierzchni pieszo-jezdnych na terenie posesji oraz budowę parkingu na 12 miejsc postojowych, w tym 3 stanowiska dla osób z niepełnosprawnościami.

Na realizację tego zadania Miasto otrzymało dofinansowanie z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON) w wysokości ponad 647 tys. zł. Wartość całej inwestycji wynosi ok. 5,36 mln zł.

Kamila Bogacewicz

Do góry