• Rynek Kościuszki w Białymstoku – po lewej: biało-kremowy budynek Astorii, biały budynek Archiwum Państwowego, czerwony budynek Katedry Białostockiej, po prawej: kamienice

Rocznica sowieckiej napaści

Dodana: 13.09.2017 13:33

Kategorie: Aktualności

Siedemnastego września, w siedemdziesiątą ósmą rocznicę sowieckiej napaści na Polskę, Białystok uczci ofiary tej agresji.

Prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski zaprasza mieszkańców do udziału w uroczystościach związanych z 78. rocznicą sowieckiej agresji na Polskę. W niedzielę, 17 września o godz. 12.00, na Cmentarzu Wojskowym przy ul. 11 Listopada zostaną złożone kwiaty. W południe rozlegnie się dźwięk syren alarmowych, które przypomną o wydarzeniach sprzed prawie osiemdziesięciu lat.

17 września 1939 roku na wschodnie ziemie II Rzeczypospolitej wkroczyła Armia Czerwona, zadając decydujący cios państwu walczącemu przeciw niemieckiej agresji. Ta napaść, nazywana IV rozbiorem Polski, przyniosła Polakom represje, kolejne wywózki i mord w Katyniu.

W każdą rocznicę sowieckiego wkroczenia na polskie ziemie białostoczanie upamiętniają ofiary komunistycznej napaści i późniejszych zbrodni.

Kamila Busłowska

Zaproszenie na uroczyste złożenie kwiatów w 78. rocznicę sowieckiej agresji na Polskę

Do góry