• Panorama miasta Białystok, widok z lotu ptaka, z lewej strony znajduje się Pałac Branickich na środku Katedra Białostocka Kościół Farny

Departament Komunikacji Społecznej

ul. Słonimska 1

15-950 Białystok

tel.: 85 879 79 79

opinia@um.bialystok.pl

Formularz kontaktowy

Rekordowy sezon na Dojlidach

Dodana: 06.09.2022 11:30

Takiego sezonu na plaży miejskiej w Białymstoku jeszcze nie było. Podczas minionych wakacji z Ośrodka Sportów Wodnych „Dojlidy” skorzystało co najmniej 120 337 osób. Ośrodek wciąż jest czynny dla miłośników aktywności na świeżym powietrzu.

Dotychczasowy rekord frekwencyjny został odnotowany tuż po przebudowie ośrodka – latem 2015 r. Wówczas Dojlidy odwiedziło ok. 114 tys. osób. Tegoroczny sezon kąpielowy trwał od czerwca do końca sierpnia. W pierwszym miesiącu Dojlidy odwiedziło ponad 41 tys. plażowiczów. W lipcu na plaży miejskiej wypoczywało prawie 29 tys. osób. W sierpniu bilety w kasie kupiło ponad 50 tys. klientów OSW Dojlidy.

Rekordowym dniem w czasie wakacji była niedziela 26 czerwca – na plaży miejskiej wypoczywało 5 247 osób. Był to jednocześnie dzień finałów międzynarodowego turnieju siatkarskiego Beach Pro Tour Futures Białystok. Wówczas padł także rekord weekendowy – w dniach 25-26 czerwca na plaży było 8 819 osób. W sezonie letnim odnotowano 4 705 wypożyczeń sprzętu pływającego. Największym zainteresowaniem cieszyły się tradycyjne rowery wodne. Klienci Dojlid wypożyczali je ponad 3 tys. razy. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również deski sup do pływania na stojąco – po nie klienci sięgali łącznie 200 razy. W miejscu postoju kamperów odnotowano 1 313 noclegów. Korzystali z niego turyści z Polski, Litwy, Niemiec, Estonii, Łotwy czy Finlandii.

Od 1 września wejście na teren ośrodka jest bezpłatne. Nadal czynna jest wypożyczalnia sprzętu pływającego, gdzie można skorzystać z desek typu sup z wiosłem do pływania na stojąco, kajaków, rowerków wodnych, łodzi wiosłowych, łodzi canoe, żaglówek i desek windsurfingowych. W wypożyczalni są również rowery górskie i szosowe dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Okolice wokół grobli sprzyjają spacerom, biegom i marszom z kijkami nordic walking, które również można wypożyczyć na miejscu. Na plaży są boiska do piłki nożnej i siatkówki. W lasku znajduje się siłownia dla dorosłych i dzieci. Znajdziemy w niej urządzenia do ćwiczeń wszystkich grup. Najmłodsi chętnie korzystają także z placów zabaw między innymi z huśtawkami, zjeżdżalnią, piaskownicami, ścianką wspinaczkową i linarium. Na Dojlidach można także zorganizować rodzinnego grilla, czy ognisko dla znajomych. Wynajęcie miejsca z przygotowaniem ogniska kosztuje 100 zł. Wynajęcie miejsca grillowego – 25 zł.

Opracowanie: Anna Kowalska

Do góry