• Ilustracja do artykułu 1920x450.jpg

Pożegnanie murawy

Dodana: 13.06.2018 15:07

Kategorie: Aktualności Stadion Festyn

W niedzielę (17 czerwca) na Stadionie Miejskim w Białymstoku odbędzie się finał „Pożegnania murawy”. Główną atrakcją tego wydarzenia będzie piknik rodzinny dla mieszkańców oraz licytacja certyfikowanych fragmentów murawy.

„Pożegnanie murawy” to akcja zaplanowana na cały tydzień. Rozpoczęła się w ubiegłą niedzielę (10 czerwca) dziecięcym turniejem Białystok Trophy, a zakończy piknikiem rodzinnym, który odbędzie się 17 czerwca w godz. 11.00-17.00.

Podczas pikniku na mieszkańców czekać będzie wiele atrakcji: dmuchane miasteczko, paintball laserowy, malowanie twarzy, pokazy taneczne i sportowe, rekreacyjne treningi piłki nożnej i wiele innych. O godz. 14.00 na głównej murawie stadionu odbędzie się licytacja dziesięciu certyfikowanych fragmentów murawy. Poza tym będzie można otrzymać mniejsze kawałki murawy za dowolne wpłaty. Uzyskane pieniądze zostaną przeznaczone na wsparcie chorej 14-latki – Wiktorii Długołęckiej mającej poważną wadę serca.

– To na tej murawie Jagiellonia odniosła swoje ważne zwycięstwa: wywalczyła trzecie miejsce w Ekstraklasie i sięgnęła po dwa wicemistrzostwa. To tu odbyły się pierwsze mecze w europejskich pucharach – powiedział prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski. – Cieszę się, że teraz przysłuży się Wiktorii.

Murawa Stadionu Miejskiego ma 11-letnią historię. Była areną największych sukcesów Jagiellonii. Została położona w 2007 roku. Była użytkowana nawet podczas budowy stadionu. To wtedy Jagiellonia pierwszy raz awansowała do Ekstraklasy. Nasza murawa zawsze spełniała wszystkie wymagania i była jedną z najlepszych w Polsce. Dbał o to groundsman Krzysztof Jemioło.

Agnieszka Błachowska

Do góry