Facebook icon
  • Panorama miasta Białystok, widok z lotu ptaka, z lewej strony znajduje się Pałac Branickich na środku Katedra Białostocka Kościół Farny

Powrót najmłodszych do szkół

Dodana: 18.01.2021 15:14

Dzieci z klas 1-3 w poniedziałek (18 stycznia) wróciły do nauki stacjonarnej w szkołach w całej Polsce. Frekwencja wśród uczniów w Białymstoku wynosiła ponad 90%. Placówki działają w reżimie sanitarnym, zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Edukacji i Nauki, Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektoratu Sanitarnego.

Do białostockich szkół wróciło około 7303 uczniów (na 8072) z klas I-III szkół podstawowych. Stanowi to 90,5%, jest to więc frekwencja na standardowym poziomie (przed epidemią koronawirusa). Obecnie na kwarantannie lub izolacji domowej przebywa 8 nauczycieli spośród 658. Dyrektorzy nie zgłaszali do Urzędu Miejskiego w Białymstoku żadnych większych problemów z przyjęciem najmłodszych uczniów.

– Jesteśmy w stałym kontakcie z dyrektorami placówek i na bieżąco monitorujemy sytuację w miejskich szkołach. Dziś odbyła się wideokonferencja z dyrektorami podstawówek. Zależy nam na tym, aby uczniowie i nauczyciele w szkołach czuli się bezpiecznie – powiedział zastępca prezydenta Rafał Rudnicki.

Dyrektorzy szkół z Białegostoku w tym trudnym czasie mierzą się z różnymi wyzwaniami. Jednym z nich może być zapewnienie kadry pedagogicznej uczniom, gdy do nauki stacjonarnej powrócą klasy ósme.

Szkoły funkcjonują w reżimie sanitarnym. Działają według wytycznych, które opierają się przede wszystkim na zapisach z września 2020 roku. Znajdują się w nich rekomendacje dotyczące zasad organizacji zajęć, higieny, czyszczenia i dezynfekcji pomieszczeń oraz powierzchni.

Kamila Bogacewicz

Do góry