• Panorama miasta Białystok, widok z lotu ptaka, z lewej strony znajduje się Pałac Branickich na środku Katedra Białostocka Kościół Farny

Departament Komunikacji Społecznej

ul. Słonimska 1

15-950 Białystok

tel.: 85 879 79 79

opinia@um.bialystok.pl

Formularz kontaktowy

Powitanie Nowego Roku

Białostoczanie powitali nowy rok na sylwestrowej zabawie na Rynku Kościuszki. Tę wyjątkową noc uświetnił pokaz laserowy.

Sylwestrowa zabawa na Rynku Kościuszki rozpoczęła się o godz. 21.00. Jako pierwsza wystąpiła DJ-ka Magdala, miłośniczka muzyki i entuzjastka tańca, współorganizatorka spotkań taneczno-ruchowych Powitańce. Następnie na scenie pojawiła się Alicja Szemplińska – zwyciężczyni „The Voice of Poland" i „Szansa na sukces – Eurowizja 2020". Jej single na YouTubie obejrzało już 10 mln osób. Dalszą część koncertu wypełnił C-BooL – DJ, producent muzyczny i właściciel wytwórni C-Wave Records.

O północy, zgodnie z tradycją, Tadeusz Truskolaski złożył mieszkańcom życzenia noworoczne.

 – Życzę pomyślności, spokoju i przede wszystkim zdrowia, dla Państwa i Państwa rodzin. Niech rozpoczynający się rok przyniesie wiele dobrych dni i szczęśliwych chwil – mówił prezydent Tadeusz Truskolaski – Życzę, aby rozpoczynający się rok przyniósł wiele ciepła, radości, miłości i szczęścia każdemu z osobna i całemu miastu. Szczęśliwego Nowego Roku!

Chwilę po północy rozpoczął się widowiskowy pokaz laserów. Ten element zabawy sylwestrowej został wprowadzony w Białymstoku zamiast fajerwerków. Impreza zakończyła się ok. godz. 1.00.

Eliza Bilewicz-Roszkowska

Do góry