Facebook icon
  • Panorama miasta Białystok, widok z lotu ptaka, z lewej strony znajduje się Pałac Branickich na środku Katedra Białostocka Kościół Farny

Poradnia przy Białówny po remoncie

Zakończyła się termomodernizacja i rozbudowa budynku poradni ortopedyczno-urazowej przy ulicy Białówny 11. Został również zagospodarowany teren wokół placówki. Inwestycja była dofinansowana ze środków unijnych. 

Inwestycja polegająca na termomodernizacji i rozbudowie budynku użyteczności publicznej w centrum Białegostoku była realizowana od lutego 2020 r. i zakończyła się na przełomie października i listopada. W ramach prac wybudowano mury oporowe, schody terenowe i oświetlenie zewnętrzne oraz zagospodarowano terenu wokół budynku.

– Dzięki inwestycji kolejny miejski budynek zwiększył swoją efektywność energetyczną. Bezpieczeństwo i komfort zarówno pracowników, jak i pacjentów poradni ortopedyczno-urazowej zyskały nową jakość – powiedział zastępca prezydenta Zbigniew Nikitorowicz.

Przedsięwzięcie uzyskało dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020, które wyniosło ponad 811 tys. zł. Łącznie prace budowlane kosztowały ponad 2 mln 958 tys. zł.

opracowanie: Agnieszka Błachowska

Do góry