Facebook icon
  • Panorama miasta Białystok, widok z lotu ptaka, z lewej strony znajduje się Pałac Branickich na środku Katedra Białostocka Kościół Farny

Pomoc dla sprzedawców zniczy i chryzantem

Dodana: 02.11.2020 13:45

Miasto Białystok oferuje pomoc przedsiębiorcom, którzy zostali zaskoczeni decyzją rządu o zamknięciu cmentarzy na Wszystkich Świętych i z tego powodu nie mogli sprzedawać kwiatów i zniczy.

W piątek po południu (30 października) premier Mateusz Morawiecki poinformował, że ze względu na trudną sytuację epidemiczną wszystkie cmentarze będą zamknięte od soboty do poniedziałku włącznie. Przedsiębiorcy, którzy zostali z towarem, ponieśli duże straty. Władze Białegostoku postanowiły przyjść im z pomocą.

– Mamy świadomość, w jak trudnej sytuacji znaleźli się ci przedsiębiorcy po piątkowej decyzji rządu i staramy się wsłuchać w ich głos – powiedział zastępca prezydenta Białegostoku Rafał Rudnicki. – Przygotowaliśmy dla nich specjalną ofertę, która pomoże choć w części zniwelować straty. Sięgamy po takie rozwiązania, które będą odpowiadały na potrzeby białostockich przedsiębiorców, a jednocześnie będą wynikały z możliwości, jakimi dysponuje Miasto. 

Handlowcy mogą skorzystać z dwóch możliwości. Pierwszą jest wygaszenie decyzji o zajęciu pasa drogowego – wiąże się to ze zwrotem opłaty lub brakiem konieczności jej wnoszenia. Druga – to zmiana terminu sprzedaży przy cmentarzach z 31 października–2 listopada na inny. Przy każdej z tych opcji niezbędne jest złożenie odpowiedniego wniosku. W dopełnieniu formalności pomogą urzędnicy z Zarządu Dróg Miejskich (numer telefonu do sekretariatu 85 869 6700).

Anna Kowalska

Do góry