• Panorama miasta Białystok, widok z lotu ptaka, z lewej strony znajduje się Pałac Branickich na środku Katedra Białostocka Kościół Farny

Departament Komunikacji Społecznej

ul. Słonimska 1

15-950 Białystok

tel.: 85 879 79 79

opinia@um.bialystok.pl

Formularz kontaktowy

Podsumowanie akcji „Czysty Białystok”

Pod koniec minionego tygodnia (9-11 września) odbyła się akcja sprzątania miasta pod hasłem „Czysty Białystok”. Finałem tej inicjatywy był piknik zorganizowany przez Miasto w sobotę przy Szkole Podstawowej nr 52.

Dużym zainteresowaniem podczas pikniku cieszyły się zajęcia prowadzone przez Straż Miejską. Tresura psów czy nauka udzielania pierwszej pomocy na przygotowanym fantomie gromadziły wiele dzieci. Wielką atrakcją był Smogobus – oblegany i z zewnątrz, i wewnątrz. Uczestnicy skupiali się też przy stoiskach wystawionych przez Nadleśnictwo Dojlidy i Park Krajobrazowy Puszczy Knyszyńskiej. Tam można było posłuchać o drewnie, lesie i zwierzętach w nim żyjących. Jak zawsze najmłodszych przyciągały zajęcia z profesjonalną animatorką ze Studia Artystycznego Anima, dmuchańce, malowanie kredkami i kolorowe tatuaże. Woda z saturatora ustawionego przez Wodociągi Białostockie skutecznie gasiła pragnienie, a wata cukrowa dostarczała dodatkowej energii.

Akcja „Czysty Białystok” na stałe wejdzie do kalendarza imprez ekologicznych. Będzie organizowana co roku w kwietniu, w formule podobnej do tegorocznej.

Organizatorem akcji „Czysty Białystok” był Urząd Miejski.

Opracowanie: Agnieszka Błachowska

Do góry