• Panorama miasta Białystok, widok z lotu ptaka, z lewej strony znajduje się Pałac Branickich na środku Katedra Białostocka Kościół Farny

Departament Komunikacji Społecznej

ul. Słonimska 1

15-950 Białystok

tel.: 85 879 79 79

opinia@um.bialystok.pl

Formularz kontaktowy

Jesienią parkomaty pojawią się na białostockich ulicach

Dodana: 13.08.2015 11:12

Prezydent Miasta Białegostoku Tadeusz Truskolaski podpisał dziś umowę na parkomaty z wyłonioną w przetargu firmą City Parking Group S.A.

Najkorzystniejszą ofertę w przetargu złożyła firma City Parking Group S.A. z Grudziądza. Dziś strony podpisały umowę, na mocy której w Białymstoku pojawi się 185 nowych parkomatów. W ramach umowy wykonawca nie tylko zainstaluje parkomaty ale także zadba o ich kompleksowy serwis i utrzymanie. Firma City Parking Group będzie odpowiedzialna za zapewnienie możliwości wnoszenia w urządzeniach opłat za postój zarówno bilonem jak i kartami płatniczymi. Do obowiązków wykonawcy należeć będzie podliczenie i przekazanie należnych miastu środków zebranych w parkomatach.

Aby kontrolować poprawność systemu wykonawca zgodnie z postanowieniami umowy dostarczy 14 mobilnych terminali wraz z akumulatorami które pozwolą na zbieranie danych z parkomatów. Podpisana umowa będzie obowiązywała przez 10 lat a roczny koszt funkcjonowania parkomatów wyniesie ponad 1,2 mln zł.

Warto pamiętać, że stawki opłat pozostaną bez zmian. W podstrefie A opłata za 30 minut wynosi 1,20 zł, a za 1 godzinę – 2,40 zł. W podstrefie B analogicznie: 60 groszy i 1,20 zł. Obecnie za parkowanie w Strefie Płatnego Parkowania można zapłacić: kartami postojowymi, SMSami, za pomocą systemu mobiParking lub wykupić abonament. Karty postojowe zachowają swoją ważność przez 12 miesięcy od instalacji parkomatów.

 

Do góry