Facebook icon
  • Panorama miasta Białystok, widok z lotu ptaka, z lewej strony znajduje się Pałac Branickich na środku Katedra Białostocka Kościół Farny

Departament Komunikacji Społecznej

ul. Słonimska 1

15-950 Białystok

tel.: 85 879 79 79

opinia@um.bialystok.pl

Formularz kontaktowy

Podlaski Uniwersytet Dziecięcy – kolejna edycja

Dodana: 26.10.2021 12:43

Politechnika Białostocka rozpoczyna kolejną edycję Podlaskiego Uniwersytetu Dziecięcego. Dziś (26 października) podpisano umowy oraz listy intencyjne dotyczące realizacji tej inicjatywy. W roku akademickim 2021/2022 partnerami uczelni będą: prezydent Białystoku, burmistrzowie Augustowa i Siemiatycz oraz marszałek województwa podlaskiego.

W roku akademickim 2021/2022 uruchomione zostaną Augustowski Uniwersytet Dziecięcy, Białostocki Uniwersytet Dziecięcy oraz Siemiatycki Uniwersytet Dziecięcy. Zaplanowano  realizację 15 zajęć w formie stacjonarnej, ale jeśli sytuacja będzie tego wymagała, możliwe będzie przejście na formę zdalną.

Rekrutacja uczniów do Podlaskiego Uniwersytetu Dziecięcego rozpocznie się 3 listopada 2021 roku. W Białymstoku odbywać się będzie w formie elektronicznej. W Augustowie i Siemiatyczach zapisy będą prowadzone przez samorządy, we współpracy ze szkołami podstawowymi.

Już pod koniec listopada najmłodsi studenci Politechniki Białostockiej wezmą udział w wykładzie inauguracyjnym. Podczas kolejnych zajęć uczniowie szkół podstawowych klas IV-VI przekonają się, że zdobywanie wiedzy nie jest trudne, a wręcz przeciwnie – może być wspaniałą przygodą.

Podlaski Uniwersytet Dziecięcy to ważna inicjatywa, która pozwala zainteresować dzieci  naukami ścisłymi. Dzięki temu wielu spośród tych najmłodszych studentów wraca później na uczelnię, aby zdobyć atrakcyjny zawód – powiedział zastępca prezydenta Białegostoku Rafał Rudnicki.

Podlaski Uniwersytet Dziecięcy to przedsięwzięcie edukacyjne Politechniki Białostockiej, które od samego początku cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Do tej pory w zajęciach wzięło udział ponad 1600 uczestników.

Szczegółowe informacje o Podlaskim Uniwersytecie Dziecięcym znajdują się na stronie Politechniki Białostockiej.

Anna Kowalska

Do góry