• Panorama miasta Białystok, widok z lotu ptaka, z lewej strony znajduje się Pałac Branickich na środku Katedra Białostocka Kościół Farny

Departament Komunikacji Społecznej

ul. Słonimska 1

15-950 Białystok

tel.: 85 879 79 79

opinia@um.bialystok.pl

Formularz kontaktowy

Podlaski Festiwal Nauki i Sztuki

Setki wykładów, pokazów, warsztatów. Wszystkie te atrakcje będą czekały uczestników jubileuszowego XX Podlaskiego Festiwalu Nauki i Sztuki. Wydarzenie odbędzie się pod patronatem Prezydenta Miasta Białegostoku.

Tegoroczny festiwal rozpocznie się 10 maja i potrwa do 19 maja. W sobotę, 18 maja, odbędzie się Rodzinny Piknik Naukowy na Stadionie Miejskim w Białymstoku.

Podlaski Festiwal Nauki i Sztuki to największe cykliczne wydarzenie popularyzujące naukę w Polsce północno-wschodniej. Organizuje je wspólnie 12 uczelni publicznych i niepublicznych: Uniwersytet w Białymstoku, Politechnika Białostocka, Uniwersytet Medyczny w Białymstoku, Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina, Wydział Instrumentalno-Pedagogiczny, Edukacji Muzycznej i Wokalistyki w Białymstoku, Akademia Teatralna im. A. Zelwerowicza Filia w Białymstoku, Archidiecezjalne Wyższe Seminarium Duchowne, Wyższa Szkoła Medyczna w Białymstoku, Akademia Podlaska w Białymstoku, Akademia Łomżyńska, Państwowa Uczelnia Zawodowa w Suwałkach, Wyższa Szkoła Ekonomiczna w Białymstoku, Wschodnioeuropejska Akademia Nauk Stosowanych w Białymstoku oraz Białostocki Park Naukowo-Technologiczny. Koordynatorem głównym imprezy jest w tym roku Uniwersytet w Białymstoku.

- To wyjątkowe wydarzenie, bo z nauką i sztuką podlaskie uczelnie oraz BPNT wychodzą do mieszkańców naszego miasta i całego regionu oferując im setki wykładów, pokazów, warsztatów. Zachęcam białostoczan do udziału, na pewno każdy znajdzie coś dla siebie, bo program festiwalu jest tak przygotowany, aby zainteresować szeroką publiczność – od przedszkolaków po seniorów. Miasto wspiera organizacyjnie ten festiwal – powiedział zastępca prezydenta Przemysław Tuchliński.

Projekt został dofinansowany ze środków budżetu państwa, przyznanych przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego w ramach Programu „Społeczna odpowiedzialność nauki II”. Szczegóły dotyczące m.in. harmonogramu wydarzeń są zamieszczone na stronie internetowej festiwalu.

Anna Kowalska

Do góry