Facebook icon
  • 200521 pano-1.jpg

Place zabaw w Białymstoku

Dodana: 24.07.2019 14:46

Miasto Białystok buduje kolejne place zabaw dla najmłodszych białostoczan. Jedną z takich inwestycji zrealizuje przy ul. Marii Konopnickiej. Od 2010 roku Miasto zbudowało 24 place do zabawy na świeżym powietrzu. Koszt to ok. 6,7 mln zł.

Przetarg na budowę placu zabaw przy Szkole Podstawowej nr 22 został już rozstrzygnięty. Na osiedlu Mickiewicza zostaną zamontowane m.in. huśtawki wahadłowe, powstanie tu linarium ze zjeżdżalnią, będą ścieżki sensoryczne dla młodszych dzieci. Z myślą o nastolatkach zaplanowano strefę street workout z drążkami do podciągania, drabinkami, uchwytami. Koszt tej inwestycji to ponad 360 tys. zł. Więcej informacji o tym przetargu znajduje się na stronie www.bip.bialystok.pl.

W tym roku nowe place zabaw powinny także powstać m.in. obok Przedszkola Samorządowego nr 8 przy ul. Nowogródzkiej oraz Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4 przy ul. Porzeczkowej.

Będą to kolejne miejsca, w których dzieci mogą w atrakcyjny i bezpieczny sposób spędzać czas na zabawie w gronie rówieśników. Systematycznie realizujemy takie inwestycje, w ostatnich latach było ich ponad dwadzieścia – powiedział prezydent Tadeusz Truskolaski.

Warto wiedzieć, że w naszym mieście od roku 2010 wybudowano 24 nowe place zabaw dla dzieci. Dzięki temu białostoczanie mogą korzystać z takich miejsc na różnych osiedlach. W ostatnich latach wybudowano m.in. centra zabaw przy ul. Wesołej, Rumcajsa, Sokólskiej, A. Fredry czy na Leśnej Dolinie – pomiędzy ul. Bacieczki a Al. Niepodległości.

W załączniku znajduje się lista placów zabaw wybudowanych w ostatnich latach.  

Anna Kozłowska

Plakat informujący o wybudowanych 24 placach zabaw od 2010 roku

Place zabaw - lista

rozmiar: 78,98 KB PDF pobierz
Do góry