• Ilustracja do artykułu 1920x450.jpg

Pięć dni z dyplomacją

Dodana: 12.02.2018 13:33

Kategorie: Aktualności Edukacja Promocja

Za tydzień (19 lutego) w Białymstoku rozpocznie się Festiwal Dyplomatyczny. Tydzień spotkań z naukowcami i dyplomatami będzie dla uczestników tego wydarzenia i młodzieży okazją do obywatelskiej edukacji, wymiany poglądów oraz bezpośredniego kontaktu ze światem stosunków międzynarodowych.

Festiwal Dyplomatyczny odbędzie się w dniach 19-23 lutego. Wykład inauguracyjny wygłosi prezydent Bronisław Komorowski, który – obok rektora Uniwersytetu w Białymstoku Roberta Ciborowskiego oraz prezydenta Białegostoku Tadeusza Truskolaskiego – pełni także patronat honorowy nad wydarzeniem.

– Tematyka festiwalu pokazuje, że dyplomacja ma różne wymiary i dotyczy nie tylko polityki, ale także biznesu, prawa, kultury – powiedział prezydent Tadeusz Truskolaski. – To wydarzenie z pewnością pozwoli naszej młodzieży przyjrzeć się z bliska zagadnieniom współczesnego świata i lepiej ten świat rozumieć.

Kolejne dni festiwalu wypełnią wykłady i dyskusje poświęcone 100-leciu stosunków dyplomatycznych z USA, Finlandii i fińskiej edukacji, polityce wschodniej, instytucjom międzynarodowym, a także kulturze i dialogowi publicznemu. Spotkania będą odbywały się głównie w II Liceum Ogólnokształcącym przy ul. Narewskiej 11. Wśród prelegentów znajdą się m.in.: Daniel Piekarski z Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Trina D. Saha z ambasady USA, Sari Errikson z ambasady Finlandii, Paweł Kowal z Instytutu Nauk Politycznych PAN, Krzysztof Liedel z Centrum Badań nad Terroryzmem Collegium Civitas, Marek Migalski z Uniwersytetu Śląskiego. Ostatniego dnia festiwalu odbędzie się także spotkanie z redaktorem Jarosławem Kuźniarem.

Anna Kowalska

Pliki do pobrania

Program Festiwalu Dyplomatycznego

rozmiar: 249.62 KB DOCX pobierz
Do góry