• Panorama miasta Białystok, widok z lotu ptaka, z lewej strony znajduje się Pałac Branickich na środku Katedra Białostocka Kościół Farny

Departament Komunikacji Społecznej

ul. Słonimska 1

15-950 Białystok

tel.: 85 879 79 79

opinia@um.bialystok.pl

Formularz kontaktowy

Piąta edycja lekkoatletycznego Mityngu Gwiazd

Dodana: 15.05.2023 14:35

W niedzielę (21 maja) na placu przed Ratuszem odbędzie się duża impreza lekkoatletyczna. W konkursach skoku wzwyż, skoku o tyczce i pchnięciu kulą będzie można podziwiać znakomitych sportowców. 

Impreza lekkoatletyczna z udziałem utytułowanych lekkoatletów w Białymstoku organizowana jest już po raz piąty. Mityng Gwiazd na Rynku Kościuszki odbędzie się w niedzielę, 21 maja. W nietypowej jak na wydarzenie sportowe przestrzeni, na trzech specjalnie zaaranżowanych arenach, rozegranych zostanie pięć konkurencji: pchnięcie kulą kobiet i mężczyzn, skok wzwyż kobiet i mężczyzn oraz skok o tyczce mężczyzn.

– To wydarzenie jest okazją do obejrzenia na żywo światowej czołówki sportowców, kibicowania, a także zdobycia autografów i zdjęć. Czeka nas lekkoatletyczne widowisko na najwyższym sportowym poziomie. Zapraszam białostoczan na piątą edycję Mityngu Gwiazd – powiedział zastępca prezydenta Białegostoku Rafał Rudnicki.

Wystartować planują m.in. Piotr Lisek – rekordzista Polski w skoku o tyczce oraz kulomioci Michał Haratyk i Konrad Bukowiecki. Gościem specjalnym imprezy ma być mistrzyni olimpijska w sztafecie mieszanej 4x400 m – Natalia Kaczmarek.

Mityng Gwiazd co roku przyciąga tłumy kibiców na trybuny ustawione w centrum miasta. W poprzednich edycjach tego wydarzenia na żywo można było zobaczyć medalistów olimpijskich, mistrzostw świata i Europy. W Białymstoku startowali już m.in. tyczkarze: Matt Ludwig, Robert Sobera, Paweł Wojciechowski, kulomioci: Filip Mihajlevič i Darlan Romani, skoczkowie wzwyż: Douwe Amels, Andrei Protcesko, Ryo Sato, Ilyą Ivanyukiem, Sylwester Bednarek. Lekkoatletki reprezentowały kulomiotki: Paulina Guba, Klaudia Kardasz, Daniel Thomas-Dodd oraz skoczkinie wzwyż: Oksana Okuneva, Karyna Demidik, Emily Borthwick, Solène Gicquel.

Podczas imprezy można było także zdobyć autograf utytułowanych sportowców, m.in. Wojciecha Nowickiego, Marii Andrejczyk , Piotra Małachowskiego, Tomasza Majewskiego czy Kamili Lićwinko. 

Mityng Gwiazd rozpocznie się 21 maja o godz. 14.00. Wstęp na trybuny będzie bezpłatny. Zawody potrwają ok. 2 godzin, będą transmitowane w TVP Sport.

Imprezę organizuje Białostocki Ośrodek Sportu i Rekreacji wspólnie z agencją AthleTeam Marcin Rosengarten we współpracy z Polskim Związkiem Lekkiej Atletyki. Poprzednie edycje tej imprezy odbyły się w 2018, 2019, 2021 i 2022 roku.

Agnieszka Błachowska

 

Plakat MITYNG GWIAZD NA RYNKU KOŚCIUSZKI 21.05.2023 godz.14:00 

Do góry