• Panorama miasta Białystok, widok z lotu ptaka, z lewej strony znajduje się Pałac Branickich na środku Katedra Białostocka Kościół Farny

Departament Komunikacji Społecznej

ul. Słonimska 1

15-950 Białystok

tel.: 85 879 79 79

opinia@um.bialystok.pl

Formularz kontaktowy

Parkomaty coraz bliżej

Dodana: 17.07.2015 11:11

Siedem firm zainteresowanych zamontowaniem parkomatów w Białymstoku. Miasto postara się szybko wyłonić wykonawcę tak, aby jeszcze jesienią białostoczanie mogli opłacać postój w Strefie Płatnego Parkowania w parkomatach

Do przetargu zgłosiło się siedem firm i konsorcjów z kraju i zagranicy. Są wśród nich przedsiębiorstwa z Warszawy, Poznania, Grudziądza, Krakowa, Częstochowy i miejscowości Błonie. Zagraniczna oferta pochodzi z Hiszpanii. Najwyższa oferta wynosi ok. 21, 9 mln zł, a najniższa ok. 12,9 mln zł. Teraz komisja przetargowa sprawdzi zgłoszone oferty. Na sprawdzanie ofert Miasto ma dwa miesiące. Jednak jest to priorytetowy i kluczowy projekt, dlatego też prace powinny potrwać krócej.

W Białymstoku zostanie zamontowanych 185 urządzeń do poboru opłat – parkomatów. Planowany czas trwania umowy to 10 lat. Wyłoniony w przetargu wykonawca będzie odpowiadał m.in. za serwis, utrzymanie i obsługę techniczną parkomatów. 185 urządzeń będzie obsługiwało 3650 białostockich miejsc postojowych.

Warto pamiętać, że stawki opłat pozostaną bez zmian. W podstrefie A opłata za 30 minut wynosi 1,20 zł, a za 1 godzinę – 2,40 zł. W podstrefie B analogicznie: 60 groszy i 1,20 zł. Obecnie za parkowanie w Strefie Płatnego Parkowania można zapłacić: kartami postojowymi, smsami, za pomocą systemu mobiParking lub wykupić abonament. Karty postojowe będą dostępne maks. przez 12 miesięcy od instalacji parkomatów.

Do góry